RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Opiekowała się 90-latkiem. Zajęła się także jego kontem. Zniknęło 330 tys. zł

Bożena K. została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące (fot. policja.pl)

54-letnia Bożena K. na prośbę rodziny opiekowała się 90-letnim seniorem. Miała wspierać go w codziennych sprawach. Potem okazało się, że z konta mężczyzny zniknęło 330 tys. zł. – Kobieta usłyszała 133 zarzuty i nie przyznała się do winy – powiedziała portalowi tvp.info podkom. Marta Sulowska z komendy na warszawskiej Woli.

Po kryjomu okradała staruszkę. Osiemnaście razy korzystała z jej karty

Ponad siedem tysięcy złotych – tyle pieniędzy zniknęło z konta pracodawców, którzy wynajęli opiekunkę dla 90-latki. Jak się później okazało,...

zobacz więcej

Kiedy rodzina odkryła spore braki w zasobach finansowych 90-letniego seniora, sprawa trafiła do policjantów na Woli. – Pieniądze znikały z konta od czerwca ubiegłego roku – wyjaśniła podkom. Marta Sulowska.

Codziennie czasem nawet kilka razy dziennie z bankomatów pobierano średnio około 2 tys. zł. W sumie w ciągu trzech miesięcy karty użyto 133 razy. – W dwóch przypadkach przekroczono wyznaczony limit wypłaty i bankomat pieniędzy nie wydał – wyjaśniła policjantka. W sumie z konta seniora zniknęło prawie 330 tys. zł.

Z ustaleń śledczych wynika, że w tym okresie starszym mężczyzną opiekowała się 54-letnia Bożena K., którą zatrudniła rodzina 90-latka. Kobieta miała pomagać w codziennych obowiązkach pokrzywdzonemu. Zdaniem śledczych nie ograniczyła się tylko do tego.

Szybko na jaw wyszło, że Bożena K. jest poszukiwana dwoma zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu i była wcześniej notowana za różne przestępstwa. Została zatrzymana w warszawskim mieszkaniu, gdzie opiekowała się już inną osobą.

Była kompletnie zaskoczona. Nie przyznała się do winy. Usłyszała łącznie 133 zarzuty dotyczące usiłowania i kradzieży z włamaniem. Bożena K. została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Grozi jej do 10 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej