Czarnecki: Rozważymy weto, jeśli unijny budżet nie będzie dla Polski pomyślny

Ryszard Czarnecki uważa, że na razie unijny budżet jest fatalny (fot. Shutterstock/AR Pictures)

– Rząd na pewno będzie rozważał użycie instrumentu weta, a więc zablokowania budżetu, jeśli ten budżet nie będzie dla Polski pomyślny – stwierdził w piątek w Radiu Plus kandydat do europarlamentu Ryszard Czarnecki. Zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość deklaruje chęć współpracy z każdym środowiskiem politycznym i w Polsce, i poza Polską, tak, aby bronić interesów ekonomicznych naszego kraju, także w kontekście budżetu Unii Europejskiej.

Bielan: wyjątkowo bezczelna postawa Koalicji Europejskiej

– To wyjątkowo bezczelna postawa Koalicji Europejskiej, bo przecież ten projekt unijnego budżetu, który dzisiaj krytykuje, to jest projekt Komisji...

zobacz więcej

Czarnecki dodał, że „jest przeciwnikiem używania weta co chwilę, ale w sprawach kluczowych uważa, że można tym postraszyć”. – Przypomnę głosowanie posłów PO, PSL i SLD, a więc (obecnej – przyp. red.) Koalicji Europejskiej, którzy w PE zagłosowali za tym, żeby kraje członkowskie UE nie dysponowały prawem weta – zaznaczył europoseł.

W ocenie Ryszarda Czarneckiego obecny budżet – za sprawą komisarz Elżbiety Bieńkowskiej, reprezentującej rząd PO-PSL – jest fatalny.

Jak zapewnił, w negocjacjach z Komisją Europejską Prawo i Sprawiedliwość może „załatwić więcej niż 100 mld zł”, które obiecywał Grzegorz Schetyna w kampanii wyborczej. – Naprawimy to, co popsuła Platforma Obywatelska – dodał kandydat PiS.

źródło:
Zobacz więcej