„Gazeta Polska Codziennie”: Trzej politycy PO skazani za pedofilię

Wg „Gazety Polskiej Codziennie” czterej politycy PO dopuścili się przestępstw o charakterze pedofilskim (fot. PAP/Łukasz Gągulski, zdjęcie ilustracyjne)

„Gazeta Polska Codziennie” podała, że dotarła do informacji o czterech politykach PO oskarżonych o pedofilię. Trzech z nich zostało już prawomocnie skazanych. Wobec Marka L., byłego radnego z warszawskiego Żoliborza, proces nadal się toczy.

Patryk Jaki przypomina: Za PO projekty ws. zwiększenia kar za pedofilię były odrzucane

Za rządów PO projekty dotyczące zwiększenia kar za pedofilię były odrzucane – mówił w Sejmie sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk...

zobacz więcej

„Wyrokiem z maja 2011 r. skazany został Łukasz M., radny Platformy z warszawskiej Pragi-Północ” – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

„Zgodnie z aktami sprawy 24-letni wówczas radny został skazany za posiadanie ponad 3 tys. zdjęć i filmów z dziecięcą pornografią oraz szantaż seksualny. Były radny dostał półtora roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata, pedofil jest na wolności” – czytamy w dzienniku.

„Wyrokiem z września 2011 r. skazany został także Piotr Z., w chwili popełnienia czynu 46-letni radny Platformy Obywatelskiej z małej miejscowości w okolicach Słupska” – donoszą dziennikarze „GPC”

„Został skazany przez sąd na dwa lata więzienia za wielokrotne gwałty na 13-letniej córce sąsiadów. Usiłował także zgwałcić dorosłą kobietę. Pedofil i gwałciciel od 6 lat jest na wolności” - wynika z informacji gazety.

„Wyrokiem z czerwca 2015 r. Rafał P., szef młodzieżówki Platformy Obywatelskiej z Gniezna, został skazany na 4 lata i 3 miesiące za wykorzystanie seksualne trzech chłopców poniżej 15. roku życia przez zmuszanie do stosunków seksualnych za pomocą szantażu i groźby ujawnienia rozebranych zdjęć” - napisano w dzienniku.

Wobec czwartego oskarżonego, Marka L., byłego radnego dzielnicy Żoliborz, proces nadal się toczy. „Gazeta Polska Codziennie” podała, że do gwałtów i molestowania miało dochodzić podczas obozów sportowych.

źródło:

Zobacz więcej