Prezydent: Idźmy na wybory. Niech to będzie święto naszej demokracji

– W najbliższą niedzielę wybierzemy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Zachęcam każdego uprawnionego do głosowania, aby skorzystał z przysługującego mu prawa i wziął udział w tych wyborach. Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny – powiedział prezydent Andrzej Duda w wygłoszonym w czwartek orędziu.

Prezes PiS: Jeśli nasi konkurenci wygrają wybory, to programy społeczne zostaną odebrane

Jeśli nasi konkurenci wygrają wybory, to wprowadzone przez PiS programy społeczne zostaną odebrane; żeby je kontynuować trzeba umieć rządzić i...

zobacz więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w niedzielę 26 maja.

– Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od 30 lat budujemy – powiedział prezydent Duda.

– Niektórym z nas może się nawet wydawać, że Parlament Europejski jest daleko, a kwestie poruszane w Brukseli lub Strasburgu nas nie dotyczą. Ale nic bardziej mylnego. To, jak kształtuje się Europa, to, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia, zależy od każdego z nas – dodał prezydent.

Jak podkreślił, „nasze głosy razem z głosami milionów obywateli innych państw wpłyną na przyszłość Europy, decydując o jej obliczu na kolejne lata i dziesięciolecia” – Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza Ojczyzna – powiedział Andrzej Duda.


Wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja. Prezydent podpisał postanowienie

„Niech to będzie święto naszej demokracji!”

Prezydent Duda wierzy, że „nowo wybrani europarlamentarzyści będą z determinacją zabiegać o polskie sprawy w Europie, przyczyniając się do podnoszenia poziomu życia Polaków i rozwoju naszego kraju”.

– Jako członek Unii Europejskiej i państwo, które aktywnie uczestniczy w budowie przyszłości Europy, mamy do tego pełne prawo. Ale Unia to nie tylko prawa, to też obowiązki. Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby europejskie wartości solidarności, współpracy i równości między państwami były wartościami rzeczywistymi – powiedział prezydent.

– Mam głębokie przekonanie, że frekwencja w niedzielnych wyborach znacznie przewyższy tę sprzed pięciu lat. Będzie to oznaczać, że nasza demokracja się wzmacnia, a Polacy są narodem świadomym siły swojego głosu w Europie. Idźmy na wybory! Niech to będzie święto naszej demokracji! – zakończył wystąpienie prezydent Duda.


Wybierzemy 52 europosłów, ale jeden z nich nie obejmie mandatu

źródło:
Zobacz więcej