RAPORT

Kampania 2020

Gdańsk. Poszukiwania sprawcy kradzieży i uszkodzenia popiersia Jana Pawła II

Wszystkie osoby, które mają informację na temat tego zdarzenia oraz o sprawcach proszone są o kontakt z policją (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne )

W nocy ze środy na czwartek, z ogrodzonego terenu parafii w dzielnicy Stogi w Gdańsku, ukradzione i uszkodzone zostało popiersie Jana Pawła II. Policja poszukuje sprawcy.

Gdańsk. Poszukiwania sprawcy kradzieży i uszkodzenia popiersia Jana Pawła II

W nocy ze środy na czwartek, z ogrodzonego terenu parafii w dzielnicy Stogi w Gdańsku, ukradzione i uszkodzone zostało popiersie Jana Pawła II....

zobacz więcej

– Oficer dyżurny skierował na miejsce policjantów, którzy rozmawiali z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę o zdarzeniu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu – poinformowała rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. Karina Kamińska.

Po paru godzinach policjanci otrzymali informację od mieszkańca, że znalazł porzucone i uszkodzone popiersie na jednej z ulic w okolicy kościoła.

Policja sprawdza, czy doszło do przestępstwa z art. 261 Kodeksu karnego, czyli znieważenia pomnika. Wszystkie osoby, które mają informację na temat tego zdarzenia oraz o sprawcach proszone są o kontakt z policją. Mają gwarancję anonimowości.

źródło:

Zobacz więcej