Brejza wyłudził poparcie Kwaśniewskiego? Zgrzyt w Koalicji Europejskiej

Krzysztof Brejza, Aleksander Kwaśniewski (fot. tt/@KrzysztofBrejza)

Poseł Koalicji Europejskiej Krzysztof Brejza przeprosił Aleksandra Kwaśniewskiego za opis zdjęcia, z którego wynikało, że były prezydent popiera go w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. „Tweet o miłej rozmowie z Prezydentem A. Kwaśniewskim, który pozytywnie wyraził się o mojej aktywności, niepotrzebnie zakończyłem słowami o jednoznacznym poparciu w wyborach” – stwierdził Brejza.

Hübner do Halickiego: Oddaj pan wiadukt! Konflikt kandydatów KE

„Proszę ponownie zawiesić mój banner” – zaapelowała publicznie kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego z Warszawy, Danuta...

zobacz więcej

Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza, który kandyduje w eurowyborach z list Koalicji Europejskiej w okręgu kujawsko-pomorskim, zamieścił w czwartek na swoim oficjalnym koncie na Twitterze zdjęcie, na którym towarzyszy mu Aleksander Kwaśniewski.

„Dzieli nas dużo, ale łączy umiłowanie do demokracji i świadomość europejska. Prezydent Aleksander Kwaśniewski ma na tym polu wielkie zasługi. Dziękuję za poparcie!” – napisał poseł.

Okazało się jednak, że polityk PO poparcia od Kwaśniewskiego nie otrzymał. „Kwaśniewski dziękuje za miłe słowa, ale poparcia w tym okręgu udziela swojemu wieloletniemu przyjacielowi Januszowi Zemke” – oświadczyło biuro byłego prezydenta.

Do sprawy odniosło się również toruńskie SLD. „Brejza pragnie zostać europosłem, jednak metody, jakie zastosował, są brzydkie. Wstyd, panie pośle, po prostu nadużywa pan wizerunku pana Aleksandra Kwaśniewskiego. Wyszedł pan na człowieka niepoważnego” –stwierdziło na Twitterze toruńskie SLD.

Ostatecznie poseł PO przeprosił byłego prezydenta za opis zdjęcia, z którego wynikało, że były prezydent popiera go w zbliżających się wyborach.

„Szanowni Państwo! Tweet o miłej rozmowie z Prezydentem A. Kwaśniewskim, który pozytywnie wyraził się o mojej aktywności, niepotrzebnie zakończyłem słowami o jednoznacznym poparciu w wyborach. Jeśli Prezydent poczuł się urażony, to przepraszam” – napisał na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej