Panasonic zrywa z Huawei. „Wstrzymaliśmy wszystkie transakcje”

USA nałożyły sankcje na koncern Huawei (fot. PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT)

Firma Panasonic zawiesiła współpracę z chińskim producentem sprzętu elektronicznego Huawei. Powodem są podejrzenia, że firma szpieguje na rzecz chińskiego rządu.

Google odcina Huawei. Smartfony nie będą miały dostępu do Play Store, Gmaila czy YouTube'a

Przedstawiciele Alphabet Inc. - konglomeratu i holdingu powołanego do życia przez spółkę Google, która też wchodzi w jego skład – potwierdzili w...

zobacz więcej

– Wstrzymaliśmy wszystkie transakcje i współpracę z firmą Huawei i z 68 związanymi z nią podmiotami, wobec których zostały zastosowane sankcje przez rząd Stanów Zjednoczonych. Nasza współpraca z firmą Huawei obejmowała m. in. dostawy części elektronicznych – poinformował rzecznik firmy Panasonic Joe Flynn.

Według amerykańskiego rządu chiński koncern zagraża bezpieczeństwu USA. Sankcje oznaczają, że na urządzeniach Huawei nie będzie można instalować popularnych aplikacji i systemów operacyjnych produkowanych przez amerykańskie firmy. Chodzi m.in. o systemy Windows i Android oraz aplikacje jak Google, Gmail czy YouTube, a także podzespoły, np. układy scalone, które są kluczowymi elementami urządzeń elektronicznych, w tym smartfonów.

Zakaz dotyczy nowych urządzeń. Nie obejmuje tych, które już są na rynku.


źródło:
Zobacz więcej