Wicepremier Beata Szydło zawiesza kampanię wyborczą

Wicepremier Beata Szydło (C-P) i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (C-L) w gminie Wojciechów (woj. lubelskie), przez którą 21 bm. przeszła trąba powietrzna (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Zawiesiłam kampanię; w tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi – powiedziała wicepremier Beata Szydło, liderka listy PiS w wyborach do PE w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Szydło apeluje do ubezpieczycieli o pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną

zobacz więcej

– Ja kampanię zawiesiłam. W tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi, prawdziwa kampania toczy się w tej chwili na wałach. To jest kampania o uratowanie tych miejscowości, którym grozi zalanie, o to, żeby ludzie byli bezpieczni. Jestem wśród ludzi i będę wśród ludzi – podkreśliła Szydło.

Zawieszenie kampanii oznacza, że nie odbędą się zaplanowane po południu spotkania z mieszkańcami Skawiny i krakowskiej Nowej Huty.

– Z przykrością nie spotkam się z mieszkańcami, ale myślę, że wszyscy to rozumieją – powiedziała wicepremier. – Jestem w tej chwili w gminie Szczucin w powiecie Dąbrowa Tarnowska. Sytuacja jest trudna, bo w trzech miejscach wał grozi przerwaniem, ale na szczęście woda opada. Walczymy z czasem. To kampania o uratowanie tych miejscowości – dodała Beata Szydło.

Pytana, czy nie będzie prowadziła kampanii także w kolejnych dniach, Beata Szydło powiedziała: „Jeżeli sytuacja tutaj w Małopolsce się nie zmieni, to ja na pewno swoją kampanię już zwieszam do momentu aż będzie bezpiecznie”.

W nocy w związku z występowaniem nad Polską aktywnego układu niżowego, który utworzył się nad Karpatami Wschodnimi doszło intensywnych opadów deszczu, które spowodowały podtopienia na południu kraju.

W powiecie dąbrowskim w Małopolsce z powodu wylania rzeki Breń 31 osób zostało ewakuowanych – podał Mirosław Nędza z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie. W Małopolsce w działania zaangażowanych jest ponad 2 tys. strażaków ratowników – powiedział małopolski komendant wojewódzki PSP Marek Bębenek. Strażacy pracują głownie w powiecie tarnowskim i Dąbrowie Tarnowskiej.

źródło:

Zobacz więcej