Prezydent: chcę, aby Polakom lepiej się żyło

Mieszkańcy miast i wsi chcą prowadzić nowoczesne życie, jak mieszkańcy zachodniej Europy – powiedział prezydent Andrzej Duda przemawiając na spotkaniu podsumowującym cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. W jego opinii, władze powinny prowadzić działania, które im to umożliwią.

Prezydent podziękował wszystkim uczestnikom konferencji, a szczególnie przedstawicielom rządu. Podkreślił, że po raz pierwszy rząd tak silnie zaangażował się w sprawy dotyczące mieszkańców wsi.

Cykl siedmiu konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” zainaugurowała ponad dwa miesiące temu w Sielinku w województwie wielkopolskim szefowa Kancelarii Prezydenta, Halina Szymańska. Spotkania odbywały się w pięciu województwach. W ostatnim, które odbyło się na początku kwietnia w Kalsku w województwie lubuskim, wzięli udział między innymi prezydent Andrzej Duda, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Podczas spotkań poszczególne resorty prezentowały programy rządowe, przeznaczone dla mieszkańców wsi, a przedstawiciele Kancelarii Prezydenta mówili o inicjatywach prezydenckich. Rozmawiano też z samorządowcami na temat lepszego rozwoju wsi.

źródło:

Zobacz więcej