Zamordował byłą przyjaciółkę, a potem zastrzelił trzy osoby w kościele

Do zdarzenia doszło w ewangelikalnym kościele Igreja Batista Shalom (fot. TT/Rádio BandNews FM)

Brazylijskie media informują w środę o dramatycznych wydarzeniach, do których doszło w mieście Paracatu w stanie Minas Gerais na południowym wschodzie kraju. 39-letni mężczyzna zabił tam nożem byłą przyjaciółkę, a potem zastrzelił trzy osoby w kościele.

Brazylia: Masakra na północy kraju. „Weszli do baru i otworzyli ogień”

W jednym z barów w mieście Belem, które jest stolicą położonego na północy Brazylii stanu Para, doszło w niedzielę wieczorem do ataku z użyciem...

zobacz więcej

We wtorek wieczorem (czasu miejscowego) sprawca, 39-letni były żołnierz, wbiegł do ewangelikalnego kościoła Igreja Batista Shalom, chcąc zabić pastora, który był mężem zamordowanej chwilę wcześniej kobiety – poinformował portal Globo, powołując się na policję.

Pastorowi udało się uciec, ale napastnik zastrzelił w kościele jego ojca oraz dwie kobiety. Wezwani funkcjonariusze sił bezpieczeństwa użyli broni. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Portal Globo informuje, że wzburzeni mieszkańcy chcieli wedrzeć się do kościoła i rozprawić się z zabójcą, ale powstrzymała ich żandarmeria wojskowa.

Paracatu ma ok. 93 tys. mieszkańców; leży w odległości ok. 200 km na południowy wschód od Brasilii.

źródło:

Zobacz więcej