Złodzieja alpak ruszyło sumienie i oddał zwierzęta

Alpaki wróciły już do domu (fot. FB/Alapki Pociecha)

Niedługo nacieszyli się alpakami złodzieje, którzy ukradli je z podlubelskiej hodowli. Zwierzęta wróciły już do prawowitego właściciela.

Wielkie strzyżenie na Podlasiu, czyli alpakowy pomysł na biznes

Pochodzą z Ameryki Południowej, ale świetnie się czują też w Bujence koło Ciechanowca. Na alpaki Mariusz Wierzbicki postawił czternaście lat temu....

zobacz więcej

Zwierzęta skradziono w poniedziałek nad ranem z hodowli Pociecha mieszczącej się w miejscowości Józefów-Pociecha. Złodzieje ulotnili się z beżową samicą i brązowym, niewidomym, samcem.

Właściciel zwierząt opisał sprawę w mediach społecznościowych. Oddźwięk był ogromny. Sprawą zainteresowały się lubelskie, a po nich ogólnopolskie media. Złodzieje oddali alpaki.

„Ludzie! Są! Znalazły się! Podjechał zielony citroen berlingo na lubelskich numerach LUB 57.., postawny mężczyzna otworzył drzwi i jedną po drugiej przerzucił przez płot u sąsiada nasze alpaczki i z piskiem odjechał. Już są w swoim boksie. A ja jestem w siódmym niebie” – napisał na Facebooku Janusz Woć, właściciel hodowli.

„Wszystkim bardzo dziękuję. Nie mam wątpliwości, że nagłośnienie na całą Polskę, do którego się przyczyniliście, odniosło skutek. Czy słyszycie huk? To kamień spadł mi z serca!” – dodał Woć.

źródło:
Zobacz więcej