Bielan: wyjątkowo bezczelna postawa Koalicji Europejskiej

– To wyjątkowo bezczelna postawa Koalicji Europejskiej, bo przecież ten projekt unijnego budżetu, który dzisiaj krytykuje, to jest projekt Komisji Europejskiej. Polskim przedstawicielem w KE jest Elżbieta Bieńkowska, która nie potrafiła wywalczyć dla Polski większych środków – powiedział w programie „Gość Wiadomości” wicemarszałek Senatu Adam Bielan, odnosząc się do zarzutów opozycji.

Tusk zachęca do głosowania na Rostowskiego. Reakcja brytyjskiej kandydatki do PE: „To dno”

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, udzielił poparcia byłemu ministrowi finansów Polski Janowi Vincentowi-Rostowskiemu, który kandyduje...

zobacz więcej

Bielan odpowiadał na argumenty KE, która w kampanii wyborczej do PE przekonuje, że więcej może „uzyskać” w Brukseli, bo ma tam lepsze relacje

– To wyjątkowo bezczelna postawa, bo przecież ten projekt który Koalicja Europejska dzisiaj krytykuje – projekt budżetu na lata 2021–2027, to jest projekt Komisji Europejskiej. Polskim przedstawicielem w Komisji jest Elżbieta Bieńkowska, wieloletni minister w rządzie Donalda Tuska. Wysłana do Brukseli decyzją właśnie m.in. Grzegorza Schetyny, jako ministra spraw zagranicznych. Komisarz słabo oceniana w Brukseli, bo według magazynu +Euractiv+, który opublikował ranking 30 komisarzy komisarz Bieńkowska znalazła się zaledwie na 22 miejscu – powiedział, Jak przekonywał, jednocześnie to komisarz, która nie potrafiła w ramach prac w KE nad wspólnym budżetem wywalczyć dla Polski większych środków .

Marszałek zauważył, że Komisja Europejska skończyła prace nad tym projektem budżetu. – Dzisiaj za negocjacje zabierają się rządy. Cieszę się, że premier Morawiecki oprócz tego, że zadeklarował, że będzie walczył o 3 miliardy euro dla Mazowsza zadeklarował również, że nie podpisze się pod niekorzystnym dla całej Polski budżetem. Przede wszystkim będziemy dążyć, żeby wyrównać dopłaty bezpośrednie dla naszych rolników do poziomu średniej unijnej – powiedział gość TVP.źródło:
Zobacz więcej