RAPORT

Kampania 2020

Prezes Kaczyński o ujawnianiu majątku polityków i ich rodzin. „Jesteśmy gotowi uchwalić ustawę”

Oświadczenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Jesteśmy gotowi w krótkim czasie uchwalić ustawę, na podstawie której ujawnione byłyby majątki współmałżonków polityków, osób pozostających we wspólnym pożyciu oraz dorosłych dzieci – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS: Najważniejsza jest wysoka frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Dzisiaj najważniejsza jest wysoka frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego; będziemy o nią zabiegać, jak również o poparcie dla naszej...

zobacz więcej

Kaczyński mówił w Słupsku, że ustawa dotyczyłaby sytuacji majątkowej ludzi, którzy rządzą Polską.

– My jesteśmy gotowi w bardzo krótkim czasie uchwalić ustawę, na podstawie której będzie trzeba ujawniać majątki także małżonek, osób pozostających we wspólnym pożyciu oraz dorosłych dzieci – mówił prezes PiS.

– Trzeba będzie także ujawnić źródła, które doprowadziły do tego, że się posiada i ma na własność jakieś drogie przedmioty, np. nieruchomości, bo to też jest bardzo ważne – dodał. – Krótko mówiąc, będzie trzeba wyjaśnić, skąd się ma majątek, bo to nie w każdym wypadku jest zupełnie jasne – podkreślił Kaczyński.

Według prezesa PiS nowe prawo powinno dotyczyć posłów, członków rządu, wojewodów, wicewojewodów, marszałków, wicemarszałków. Później, jak dodał, trzeba będzie powołać komisję państwową, która „zbada to wszystko w sposób dokładny, bo być może obecne metody badania są zbyt słabe”.

– My to zaproponujemy, wierzymy, że pan Schetyna to chętnie poprze – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej