RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dwie osoby zginęły w pożarze budynku wywołanym przez imigranta z Maroka

Sprawca został szybko zatrzymany przez policję (fot. Shutterstock/ChiccoDodiFC)

Dwie osoby zginęły, dwie zostały ciężko ranne, a 16 zatruło się dymem w wyniku pożaru koło Modeny na północy Włoch. Wywołał go imigrant z Maroka. Okradł on i podpalił posterunek straży miejskiej, a ogień przeniósł się na sąsiadujące z nim mieszkania.

Przyszedł w nocy i podpalił stodołę. Piromanem okazał się strażak ochotnik

Policjanci z komisariatu w Gorzycach (woj. podkarpackie) zatrzymali sprawcę podpalenia stodoły, do którego doszło 4 maja przy ulicy Tysiąclecia w...

zobacz więcej

Karany wcześniej sprawca podpalenia, który miał już nakaz opuszczenia Włoch, został aresztowany.

Do zdarzenia doszło w nocy w miejscowości Mirandola w regionie Emilia-Romania. Młody imigrant włamał się na posterunek straży miejskiej, gdzie ukradł m. in. kamizelkę kuloodporną, kilka telefonów komórkowych i czapki funkcjonariuszy. Potem podpalił meble.

Ogień rozprzestrzenił się na kamienicę. Doszło do eksplozji w sąsiednim mieszkaniu, gdzie zginęła 84-letnia kobieta i jej opiekunka pochodząca z Ukrainy. Ucierpieli także inni mieszkańcy budynku, którzy trafili do szpitala.

Sprawca został szybko zatrzymany przez policję.

Minister spraw wewnętrznych, wicepremier Matteo Salvini napisał na Twitterze: „Aresztowany młody mężczyzna z północnej Afryki. Wszystko tylko nie otwieranie portów”.

Tak odniósł się do swojej zaostrzonej polityki migracyjnej, w ramach której nakazał zamknięcie portów dla statków ratujących migrantów na morzu. „Zredukowanie do zera nielegalnej imigracji we Włoszech i w Europie to obowiązek moralny. Wszyscy do domu” – dodał Salvini.

źródło:

Zobacz więcej