Rzucał siekierą w policjantów. „Zarąbię was”

Zatrzymany 23-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty (fot. lubelska.policja.gov.pl)

Policjanci z Łukowa zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który awanturował się, zniszczył mieszkanie i rzucał siekierą w funkcjonariuszy. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty – informuje lubelska policja.

Kierowca potrącił policjanta. „Uderzony drzwiami”

W Katowicach doszło do potrącenia policjanta na służbie. Podczas próby wylegitymowania kierowcy ten wycofał nagle auto i uderzył otwartymi...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w nocy w lubelskim Łukowie. Policjanci zostali powiadomieni o awanturującym się w domu 23-latku. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna niszczy wyposażenie mieszkania i grozi domownikom.

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy, którzy od rodziców mężczyzny dowiedzieli się, że chwilę przed ich przybyciem nietrzeźwy syn uciekł z domu.

„Sprzęt i wyposażenie mieszkania było zniszczone i porozrzucane po całym domu. Mundurowi widzieli stojący na podwórku uszkodzony samochód marki Peugeot, w którym wybite były prawie wszystkie szyby. Policjanci sprawdzając posesję usłyszeli kierowane do nich od strony pobliskich pól uprawnych krzyki i wulgaryzmy” – informuje lubelska policja.

Po chwili ujrzeli, jak biegnie do nich młody mężczyzna. Wymachując siekierą krzyczał, że „zarąbie policjantów”.

„Mundurowi powiedzieli, aby odrzucił niebezpieczne narzędzie, ostrzegli go, że nie wykonując ich polecenia zmusi ich do użycia broni służbowej. 23-latek w dalszym ciągu grożąc mundurowym biegł w ich kierunku” – czytamy na stronie policji.

W końcu jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy w powietrze; dopiero wtedy 23-latek odrzucił siekierę; został obezwładniony przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty.

źródło:
Zobacz więcej