Podejrzany o spowodowanie wypadku na zakopiance zatrzymany

Miejsce wypadku na Zakopiance w miejscowości Rdzawka (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Kierowca podejrzewany o spowodowanie tragicznego wypadku na zakopiance w Rdzawce został zatrzymany i oddany do dyspozycji prokuratora – poinformował zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu Krzysztof Bryniarski. W wypadku zginął kierowca dostawczaka.

Karambol na zakopiance. Jedna osoba nie żyje

Karambol na zakopiance. W miejscowości Rdzawka (pow. nowotarski) doszło w poniedziałek przed południem do zderzenia czterech pojazdów, w tym...

zobacz więcej

– Mamy 48 godzin do podjęcia decyzji o zastosowaniu ewentualnych środków zapobiegawczych wobec podejrzewanego. Nie wykluczamy wniosku do sądu o aresztowanie. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratora, ale nie został on jeszcze przesłuchany. Cały czas kompletujemy materiał dowodowy. Czeka jeszcze sekcja zwłok kierowcy, który nie przeżył wypadku – powiedział prok. Bronarski.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 12 lat więzienia.

Na zakopiance w miejscowości Rdzawka w poniedziałek zderzyły się cztery pojazdy, w tym dwa auta osobowe, jeden samochód dostawczy i autobus. Autobus przewrócił się na bok, ale podróżujący nim pasażerowie sami zdołali opuścić pojazd. Kierowca samochodu dostawczego nie przeżył.

Dominik nie uległ panice. Po wypadku pomógł kolegom

Osiemnaście osób pozostaje w szpitalach po wypadku, do którego doszło w piątek w Tenczynie w Małopolsce. Jedenaściorgiem dzieci opiekują się...

zobacz więcej

Do szpitali w Nowym Targu, Myślenicach, Limanowej i Krakowie trafiło łącznie 10 osób, w tym dwie ciężej ranne. W wypadku brały udział łącznie 32 osoby, z czego zdecydowana większość to pasażerowie autobusu.

Pozostali poszkodowani nie doznali poważniejszych obrażeń i na miejscu otrzymali pomoc medyczną w specjalnie rozstawionych namiotach. W transporcie rannych uczestniczyły śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i wojskowy Mi8 z 3 Lotniczego Zespołu Poszukiwawczo-Ratowniczego w Krakowie-Balicach oraz karetki.

Ze ustaleń policji wynika, że jadący osobowym oplem w kierunku Krakowa, wyprzedzając ciąg pojazdów, zderzył się z jadącą z naprzeciwka osobową mazdą, której kierowca, chcąc uniknąć czołowego zderzenia, zjechał na bok. Mimo tego manewru doszło do zderzenia bocznego osobówek, a następnie kierujący oplem zderzył się czołowo z samochodem dostawczym, a ten z kolei zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem.

źródło:

Zobacz więcej