RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kradł auta, do nich kradł paliwo. Gdy mu się znudziły, porzucał je – i kradł następne

19-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem (fot. lubuska.policja.gov.pl)
19-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem (fot. lubuska.policja.gov.pl)

19-latek z pow. sulęcińskiego (Lubuskie) wpadł na nietypowy pomysł na spędzanie wolnego czasu. Kradł samochody, następnie tankował nie płacąc za paliwo, a gdy podróż go nużyła, porzucał auta. Mężczyzna nie ma prawa jazdy – poinformowała Klaudia Richter z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Nastoletni oszuści internetowi zatrzymani przez policję

Policja zatrzymała trzech 19-latków z gminy Praszka, podejrzanych o dokonanie serii oszustw internetowych. Jak informuje biuro prasowe KW Policji w...

zobacz więcej

Teraz młody człowiek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenia i przestępstwa, w tym za krótkotrwałe użycie pojazdów oraz ich zniszczenie, grozi mu nawet osiem lat więzienia.

Sprawa miała swój początek na początku maja, kiedy to sulęcińscy kryminalni otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Torzymiu. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze dotarli do 19-letniego mieszkańca powiatu sulęcińskiego.

Policjanci ustalili, że mężczyzna oprócz kradzieży paliwa ma na swoim koncie również kradzieże pojazdów, których dokonał w Torzymiu i Gorzowie Wlkp. Dwukrotnie postanowił urządzić sobie przejażdżkę cudzym kosztem – przekazała policjantka.

Nastolatek włamywał się do samochodu, następnie tankował go nie płacąc za paliwo, a na koniec niszczył i porzucał. Jeden ze skradzionych pojazdów, po zakończonej podróży, podpalił. Po zatrzymaniu młody mężczyzna przyznał, że nie ma prawa jazdy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej