Assassin’s Creed jak malowany: w rękawach ukrył wysuwane bagnety i poszedł w miasto

Mężczyzna wyjaśnił, że sam skonstruował broń (fot. tt/@cqfd_mpc)

Francuska policja zatrzymała mężczyznę, który miał ukryte w rękawach dwa wysuwane ostrza długości 30 cm, zamocowane na przedramionach. Broń była wzorowana na pomyśle zaczerpniętym z filmu i gry komputerowej „Assasin's Creed”.

Dwuletnia dziewczynka postrzelona z kuszy w głowę

Dwuletnia dziewczynka została postrzelona w głowę z kuszy. Do zdarzenia doszło przed południem w dzielnicy Walton w Liverpoolu. W stanie krytycznym...

zobacz więcej

Żandarmi zauważyli 27-latka w czarnej masce, czarnym kapturze i ciemnych okularach niedaleko dworca Saint-Lazare. Mężczyzna miał na widok funkcjonariuszy rzucić się do ucieczki, ci jednak szybko go dogonili i unieruchomiwszy na ziemi, zdjęli z niego niebezpieczne urządzenia.

Do zdarzenia doszło krótko przed kolejnym protestem „żółtych kamizelek”.

Zatrzymany wyjaśnił, że broń wykonał sam, przykleił ją taśmą klejącą i że jest „niestabilna” – ostrza mogą się gwałtownie wysunąć. Uznano, że jest on fanem gier komputerowych i że czerpał inspirację z popularnej gry „Assassin’s Creed”, na podstawie której nakręcono również film.

Tytułowi asasyni chronią w grze ludzkość przed niebezpiecznymi kultami. W jednej z gier występują oni na tle charakterystycznych punktów francuskiej stolicy, w tym katedry Notre Dame.

źródło:
Zobacz więcej