RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wypadek na policyjnej strzelnicy. Ranna dwójka funkcjonariuszy

Jeden pocisk ranił dwie osoby (fot. Shutterstock/guteksk7)
Jeden pocisk ranił dwie osoby (fot. Shutterstock/guteksk7)

– Broń wystrzeliła w rękach instruktora strzelania – mówi portalowi tvp.info podinsp. Marcin Piotrowski, rzecznik Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pocisk ranił dwójkę młodych słuchaczy szkoły. To 29-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna. Kiedy zabierała ich karetka, byli przytomni.

Policjanci ranni w nocnym pościgu. Padły strzały

Cztery osoby, w tym trzech policjantów zostało rannych w nocnym pościgu za kierowcą toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w...

zobacz więcej

Niekontrolowany strzał padł kilka minut po godz. 16 na strzelnicy w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. – Broń znajdowała się w rękach doświadczonego, wieloletniego instruktora – wyjaśnia nam podinsp. Marcin Piotrowski, rzecznik Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Nie wiadomo, jak mogło dojść do tego. Jeden pocisk ranił dwie osoby, jedną z nich w nogę. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawą zajęła się komenda powiatowa policji i prokurator. – Wszyscy są szoku – mówi nam rzecznik. Poszkodowani policjanci, jak i ich koledzy z plutonu oraz wykładowca zostali objęci opieką policyjnych psychologów. Okoliczności tego zdarzenia będzie wyjaśniało Biuro Spraw Wewnętrznych. Do badań zabezpieczono broń i łuski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej