Żona premiera po artykule w „GW”: Kieruję sprawę na drogę sądową

Iwona Morawiecka nazwała artykuł Jacka Harłukowicza „zmanipulowanym” (fot. Shutterstock/ Indypendenz)

W odniesieniu do zmanipulowanego artykułu „Gazety Wyborczej”, podpisanego przez red. Jacka Harłukowicza oraz zawartych tam kłamliwych pomówień kieruję sprawę na drogę sądową – napisała w oświadczeniu Iwona Morawiecka, żona premiera.

„GW” przemilcza fakty zaprzeczające stawianym zarzutom. Oświadczenie KPRM

„Przyłapaliśmy Morawieckich na kłamstwie” – pisze „Gazeta Wyborcza” w tekście o wrocławskiej działce premiera i jego żony, opierając się na...

zobacz więcej

„Ponadto oświadczam, że w przypadku przystąpienia przez Gminę Wrocław do budowy dróg, ujętych w PZP dla tego rejonu i przebiegających przez działkę, która jest obecnie moją własnością a od 2002 r. była współwłasnością, dokonam sprzedaży wszelkich wyodrębnionych terenów po cenie zakupu wynikającej z aktów notarialnych z uwzględnieniem inflacji” – napisała żona premiera w oświadczeniu.

„Deklaruję również, że całą otrzymaną kwotę od Gminy Wrocław przeznaczę na cele charytatywne” – czytamy w oświadczeniu.

„Gazeta Wyborcza” napisała, że szef rządu wraz z żoną w 2002 r. kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu; później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 r. warta była prawie 4 mln zł. Jak czytamy w dzienniku, władze Wrocławia zaplanowały na tych terenach inwestycje, a przez środek działki dzisiejszego premiera przebiegać ma trasa szybkiego ruchu. Gazeta napisała, że „dokumenty tej transakcji zniknęły, a obecny proboszcz nie wie, skąd ta niska cena”.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że tekst „GW” narusza dobra osobiste premiera Morawieckiego i jego żony, i podjęli oni decyzję o skierowaniu sprawy na drogę sądową z żądaniem sprostowania zawartych w nim kłamstw i manipulacji.

źródło:

Zobacz więcej