Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Indonezja: Francuz skazany na śmierć za przemyt narkotyków

35-letni Felix Dorfin został skazany za przemyt ponad 2 kg narkotyków z Francji na indonezyjską wyspę Lombok (fot. PAP/EPA/STRINGER)

Sąd w Indonezji skazał na karę śmierci obywatela Francji za przemyt narkotyków – podał Agencja Reutera, powołując się na obrońcę skazanego. Prokuratura wnioskowała o 20 lat pozbawienia wolności.

Kanadyjczyk skazany na śmierć. Miał produkować i sprzedawać narkotyki

Sąd w mieście Jiangmen na południu Chin skazał we wtorek na karę śmierci dwie osoby, Kanadyjczyka i Chińczyka, za produkcję i sprzedaż ponad 63...

zobacz więcej

35-letni Felix Dorfin został skazany za przemyt ponad 2 kg narkotyków z Francji na indonezyjską wyspę Lombok. Aresztowano go we wrześniu zeszłego roku.

– Sędzia wymierzył surowszy wyrok ze względu na ilość i rodzaj narkotyków przewożonych przez Dorfina – powiedział Denny Nur Indra, obrońca mężczyzny. Dorfin złoży odwołanie od wyroku.

Francuz przewoził w walizce ecstazy, metamfetaminę i marihuanę. W jego organizmie nie wykryto obecności narkotyków.

W Indonezji i innych krajach Azji Południowo-Wschodniej obowiązują bardzo surowe przepisy antynarkotykowe. Od 2016 r. obowiązuje nieoficjalne moratorium na wykonywanie kary śmierci za przemyt narkotyków; w celach śmierci przebywa jednak kilku obcokrajowców.

źródło:

Zobacz więcej