Nastoletni oszuści internetowi zatrzymani przez policję

Nastolatkowie przyznali się do winy (fot. opolska.policja.gov.pl)

Policja zatrzymała trzech 19-latków z gminy Praszka, podejrzanych o dokonanie serii oszustw internetowych. Jak informuje biuro prasowe KW Policji w Opolu, ich ofiarą mogło paść blisko 90 osób.

Nastolatki online non stop. Z telefonem w ręku nawet osiem godzin dziennie

W szkole, w domu i w drodze. O współczesnych nastolatkach mówi się, że są online non stop. Wyniki badania potwierdzają, że internet na stałe...

zobacz więcej

Według poniedziałkowego komunikatu KW Policji w Opolu, nastolatkowie na jednym z portali aukcyjnych zamawiali odzież, obuwie i oprogramowanie. Za zamówiony towar nie płacili, a sprzedawców oszukiwali przesyłając sfałszowane potwierdzenia zapłaty.

Na trop trójki oszustów wpadli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z Opola.

Po ustaleniu ich tożsamości policjanci weszli do mieszkań podejrzanych, gdzie oprócz komputerów i telefonów mogących służyć do przestępstwa, znaleziono wyłudzony towar. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych nastolatków oferował do sprzedaży hakerskie oprogramowanie służące do przejmowania haseł i poufnych danych z cudzych komputerów.

Całej trójce przedstawiono zarzut oszustwa. Nastolatkowie przyznali się do winy. Za zarzucane czyny grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej