RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Karambol na zakopiance. Jedna osoba nie żyje

– Jedna osoba zginęła, a dwie zostały poważnie ranne w wypadku na Zakopiance w miejscowości Rdzawka. Do szpitali Nowym Targu, Myślenicach, Limanowej i Krakowie trafiło łącznie 10 osób – poinformowała rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Joanna Sieradzka.

Dominik nie uległ panice. Po wypadku pomógł kolegom

Osiemnaście osób pozostaje w szpitalach po wypadku, do którego doszło w piątek w Tenczynie w Małopolsce. Jedenaściorgiem dzieci opiekują się...

zobacz więcej

W miejscowości Rdzawka tuż przed południem zderzyły się cztery pojazdy w tym dwa auta osobowe, jeden samochód dostawczy i autobus. Autobus przewrócił się na bok, ale podróżujący nim pasażerowie sami zdołali opuścić pojazd.

– Większość doznała niegroźnych obrażeń. Mimo resuscytacji nie udało się uratować osoby ciężko rannej, która była zakleszczona w busie – powiedziała Sieradzka.

Poszkodowane zostały ogółem 32 osoby podróżujące biorącymi udział w wypadku pojazdami. Dwie osoby zostały poważnie ranne, osiem innych również wymagało hospitalizacji. Pozostali poszkodowani nie doznali poważniejszych obrażeń.

Pięciu rannych na pokładach śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i helikoptera wojskowego SAR trafiło do szpitali. Kolejne poszkodowane osoby zostały do szpitali przewiezione karetkami.

Zakopianka jest zablokowana w obu kierunkach, a ruch samochodowy kierowany jest na objazdy w Chabówce i w Klikuszowej przez Rabę Wyżną. Policja bada przyczyny wypadku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej