PO wprowadzi związki partnerskie? Polityk PSL: Grupiński nie przeczytał konstytucji

Uczestnicy marszu pod hasłem „Polska w Europie”, zorganizowanego przez Koalicję Europejską (fot. REUTERS/Kacper Pempel)

– Może Rafał Grupiński i Platforma Obywatelska będą wprowadzać związki partnerskie, ale na pewno nie będzie Koalicji Europejskiej, która będzie się zgadzała w sprawach światopoglądowych. PSL się nie zgodzi i to pan Władysław Kosiniak-Kamysz jasno stwierdził – mówił w Polsat News Władysław Teofil Bartoszewski, kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego z listy KE.

Grupiński o związkach partnerskich: Dziś nie eksponujemy tego. Musimy przyciągnąć prowincję

Polityk PO Rafał Grupiński został zapytany, co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich. – Na pewno w tej sprawie...

zobacz więcej

Bartoszewski odnosił się do wypowiedzi polityka PO Rafała Grupińskiego, który zapytany w czasie marszu Koalicji Europejskiej o związki partnerskie przyznał, że będą w tej sprawie „działać progresywnie”. – Po prostu musimy prowincję przyciągnąć do głosowania. Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo – powiedział rozmówcy w czasie sobotniego marszu KE Grupiński.

Zdaniem Bartoszewskiego wybory europejskie nie mają związku ze sprawami światopoglądowymi, a w tym przypadku PSL różni się znacząco od pozostałych partii należących do Koalicji Europejskiej. – Jeśli chodzi o (homoseksualne – przyp. red.) związki małżeńskie, to pan Kosiniak-Kamysz powiedział jasno: Nie ma takiej możliwości – stwierdził Bartoszewski.

Polityk – na uwagę, że Platforma także oficjalnie zaprzecza, by planowała wprowadzenie związków partnerskich, a Grupiński w rozmowie z wyborcą przyznaje, że po wyborach się to zmieni – odpowiedział: „To pan Rafał Grupiński nie przeczytał konstytucji, w której jest jasno napisane, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Jeśli Grupiński zakłada, że po wyborach PO będzie miała większość konstytucyjną, to świetnie, gratuluję, ale do tego momentu, to nawet mowy nie ma”.

Jak dodał, „część wyborców PO sympatyzuje z Wiosną”, natomiast, jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe, PSL nie jest „po drodze” z partią Roberta Biedronia.

źródło:
Zobacz więcej