Wniosek o areszt dla nożownika z Buska-Zdroju

33-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa (fot. TT/Polska Policja)

Miejscowa prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskami o tymczasowy areszt wobec 33-latka z Buska-Zdroju podejrzanego m. in. o usiłowanie zabójstwa policjanta oraz 37-latka podejrzanego o kierowanie gróźb – poinformował rzecznik prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Potwierdza to informacje podane w sobotę przez portal tvp.info

Prokuratura żąda wysokiej kary dla nożownika z Buska-Zdroju. Nowe informacje portalu tvp.info

Policjanci zaatakowani podczas interwencji w Busku-Zdroju. W trakcie zatrzymania jeden z mężczyzn dwukrotnie ugodził funkcjonariusza nożem. Jak...

zobacz więcej

W niedzielę 33-letni Łukasz Sz. usłyszał w buskiej prokuraturze dwa zarzuty - pierwszy usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji, dokonania czynnej napaści na niego oraz wywierania wpływu na czynności służbowe i spowodowania u niego obrażeń ciała.

Potwierdza to ustalenia portalu tvp.info. Mężczyźnie grozi od 8 do 25 lat więzienia.

Drugi zarzut jest związany ze znieważeniem innego funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem przez niego czynności służbowych. Podejrzany nie przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań.

Jak poinformował w komunikacie prok. Prokopowicz, śledczy wystąpili do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

Z takim samym wnioskiem do sądu prokuratura wystąpiła także wobec drugiego z zatrzymanych, 37-letniego Łukasza W. z Kielc, podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec klientki sklepu, przed którym interweniowali policjanci. Mężczyzna także nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Dwaj policjanci z Buska-Zdroju (Świętokrzyskie) zostali zaatakowani podczas sobotniej interwencji przed jednym z miejscowych marketów. W trakcie szamotaniny jeden z policjantów dwukrotnie został dźgnięty nożem w plecy, a drugi doznał rozcięcia dłoni. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z zatrzymanych to buski radny.

źródło:

Zobacz więcej