RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skandaliczne zachowanie kandydata Konfederacji. Przyłożył jarmułkę do głowy wiceminister [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie kandydata Konfederacji (fot. screen/echodnia.eu)
Skandaliczne zachowanie kandydata Konfederacji (fot. screen/echodnia.eu)

– To wasz szef Janusz Korwin-Mikke klękał przed Putinem – mówiła podczas debaty przed eurowyborami kandydatka PiS, wiceminister sportu Anna Krupka, zwracając się do kandydata Konfederacji Konrada Berkowicza. Kiedy przemawiała dalej, Berkowicz podszedł do Krupki i przyłożył jej do głowy jarmułkę.

Berkowicz o „płatnych trollach PiS”: Są opłacani przez 500 plus. Internauci: Co za bełkot

„Tyle mówi się o płatnych trollach wykorzystywanych w kampanii, tymczasem PiS ma ich największą armię” – napisał na Twitterze kandydat Konfederacji...

zobacz więcej

W sobotę w Kielcach odbyła się debata przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Głos zabrała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka. Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi Berkowicza wskazała, że „Janusz Korwin-Mikke klękał przed Putinem, nazywając go jego ekscelencją”.

Dalej kandydatka PiS wskazywała na potrzebę powrotu Unii Europejskiej do korzeni chrześcijańskich. Właśnie wtedy Berkowicz podszedł do przemawiającej wiceminister i – kiedy tego nie widziała – przyłożył jej do głowy jarmułkę, nakrycie głowy noszone przez Żydów.

35-letni Berkowicz jest obecnie wiceprezesem ugrupowania Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN). Na początku maja wskazywał, że PiS „opłaca trolle”. „Tyle mówi się o płatnych trollach wykorzystywanych w kampanii, tymczasem PiS ma ich największą armię – zwolennicy partii rządzącej broniący jej w internecie są opłacani oficjalnie – przez 500+ itp” – napisał na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej