„Platformie nie spodobały się nasze transparenty”; „baner zwińcie, bo chcemy wygrać wybory”

Marsz Koalicji Europejskiej w Warszawie (fot. PAP/Paweł Supernak)

„Platformie nie bardzo się spodobały nasze transparenty – zwłaszcza »Małżeństwa, adopcje, prawa LGBT+«” – informuje jedna z grup, działających na rzecz osób LGBT, która wzięła udział w sobotnim Marszu Koalicji Europejskiej. „Ochrona marszu »Polska ku Europie« chciała nam go zabrać. »Flagi mogą zostać ale baner zwińcie, bo chcemy wygrać wybory«” – oznajmiono.

Grupiński o związkach partnerskich: Dziś nie eksponujemy tego. Musimy przyciągnąć prowincję

Polityk PO Rafał Grupiński został zapytany, co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich. – Na pewno w tej sprawie...

zobacz więcej

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Koalicji Europejskiej. Jego uczestnicy skandowali hasła prounijne i skierowane przeciw obecnemu rządowi. Uczestnicy demonstracji przyszli ze sztandarami Unii Europejskiej i Polski. Było również wiele tęczowych flag będących symbolem osób LGBT oraz flag z logo KOD.

Jedną z nich, niesioną przez organizacje, które chcą zalegalizowania związków partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne, była flaga z napisem: „Małżeństwa, adopcje, prawa LGBT+”.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak jeden ze współorganizujących marsz podchodzi do uczestniczących w nim osób i prosi, by „zwinęli na razie” flagi z kontrowersyjnymi hasłami.

Po usłyszeniu odpowiedzi odmownej mężczyzna odchodzi.

„Platformie nie bardzo spodobały się nasze transparenty” – napisano na facebookowej stronie „Dumni i wściekli”, która podaje się za „nieformalną grupę osób, którym bliskie są akcje tęczowego obywatelskiego nieposłuszeństwa”. „Wszystko po to aby politycy i polityczki zaczęli brać na poważnie społeczność LGBT+” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej