RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Prokuratura żąda wysokiej kary dla nożownika z Buska-Zdroju. Nowe informacje portalu tvp.info

Policjanci zostali zaatakowani podczas interwencji (fot. PAP/Paweł Supernak)

Policjanci zaatakowani podczas interwencji w Busku-Zdroju. W trakcie zatrzymania jeden z mężczyzn dwukrotnie ugodził funkcjonariusza nożem. Jak ustalił nieoficjalnie portal tvp.info, nożownik usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi za to kara od 8 do 25 lat więzienia. Prokurator będzie również wnioskować o areszt.

Dwaj policjanci ranieni nożem. Policja: Jeden z zatrzymanych to miejscowy radny

Dwaj policjanci z Buska-Zdroju z woj. świętokrzyskiego zostali zaatakowani podczas sobotniej interwencji przed jednym z miejscowych marketów....

zobacz więcej

Podczas sobotniej interwencji przed jednym z miejscowych marketów w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) dwaj policjanci zostali zaatakowani i zranieni nożem. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn – poinformowała policja, potwierdzając, że jednym z zatrzymanych jest miejscowy radny.

Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju na wniosek policji wniosła o postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu napaści oraz uszkodzenia ciała. Jak ustalił portal tvp.info zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak wydał prokuratorowi polecenie przedstawienia zarzutu usiłowania zabójstwa i czynnej napaści oraz polecenie złożenia wniosku o zastosowanie środka w postaci tymczasowego aresztowania.

Jak udało nam się ustalić, istnieje podejrzenie, że mężczyzna zaatakował policjantów pod wpływem narkotyków i zostały zlecone badania w tej sprawie.

Zgodnie z polskim prawem za usiłowanie zabójstwa skazanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, a maksymalny wymiar kary to 25 lat więzienia. W szczególnych wypadkach skazany może usłyszeć wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej