Konsul Węgier: Obroty w handlu między naszymi krajami przekroczyły miliard euro

Forum Polsko-Węgierskie organizuje Instytut Wschodni; partnerem wydarzenia jest Sejm (fot. VCG/VCG via Getty Images)

Konsul generalna Węgier w Krakowie Adrienne Körmendy powiedziała podczas I Forum Polsko-Węgierskiego w Starym Sączu, że celem tego wydarzenia będzie większe ożywienie kontaktów społecznych, gospodarczych i kulturalnych między naszymi krajami.

Sprawdź, gdzie jest twój pociąg. Portal dla pasażerów w nowej odsłonie

PKP Polskie Linie Kolejowe uruchomiły nową wersję wyszukiwarki połączeń kolejowych. Oferuje ona podróżnym m.in. śledzenie pociągów w czasie...

zobacz więcej

– To forum ma dać możliwość do osobistych kontaktów pomiędzy ludźmi biznesu, kultury, samorządowcami. Mamy nadzieję, że te kontakty będą coraz bardziej żywe, a to spowoduje, że będzie nam żyło się lepiej – powiedziała Körmendy.

Konsul zaznaczyła, że rozpoczęte w sobotę Forum jest fundamentem, na którym „będziemy w dalszym ciągu budować nasze relacje”.

– Mimo że ruch turystyczny między naszymi krajami jest duży, to w tym obszarze nadal możemy pracować bo Węgrzy mogą przyjeżdżać do Polski w większej ilości, zwłaszcza w piękne południowe tereny, a my serdecznie zapraszamy Polaków na Węgry – mówiła konsul.

Dodała, że obecnie obroty w handlu między Polska a Węgrami są na takim poziomie, na jakiej nigdy wcześniej w historii nie były i przekroczyły miliard euro.

Forum Polsko-Węgierskie organizuje Instytut Wschodni. Partnerem wydarzenia jest Sejm.

źródło:

Zobacz więcej