Dwaj policjanci ranieni nożem. Policja: Jeden z zatrzymanych to miejscowy radny

32-latkowi może być postawiony zarzut czynnej napaści na policjanta (fot. PAP/Paweł Supernak)

Dwaj policjanci z Buska-Zdroju z woj. świętokrzyskiego zostali zaatakowani podczas sobotniej interwencji przed jednym z miejscowych marketów. Zostali zranieni nożem. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn – poinformowała policja.

Ministerstwo Sprawiedliwości: „Gazeta Wyborcza” kłamie ws. rejestru pedofilów

Twierdzenie dziennikarki „Gazety Wyborczej”, że „minister sprawiedliwości zagwarantował sobie prawo decydowania, kogo umieści, a kogo nie umieści”...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło przed południem przed jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w centrum Buska-Zdroju.

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski, policjanci dostali zgłoszenie, że w sklepie ktoś ma grozić nożem klientom. Na miejsce pojechał policyjny patrol – przed sklepem dwaj funkcjonariusze zastali 37-latka.

– Zauważyli, że z rękawa jego kurtki wystaje nóż. Podczas legitymowania tego mężczyzny ze sklepu wyszedł drugi – 32-latek. Najpierw zaatakował on słownie policjantów, później zaczął ich przepychać. W trakcie akcji obezwładniania tego mężczyzny, wyciągnął on nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy. Rany na szczęście były płytkie –uszkodziły jedynie skórę – relacjonował Piwowarski.

W trakcie szamotaniny, drugi z funkcjonariuszy doznał rozcięcia dłoni – rana także jest powierzchowna. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Odmówili badania alkomatem – pobrana została im krew do badań na obecność alkoholu i tego, czy nie są pod wpływem środków odurzających.

Piwowarski tłumaczył, że 32-latkowi może być postawiony zarzut czynnej napaści na policjanta, co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

– Właściwa była reakcja świadków - jacyś panowie, którzy byli obok kiedy zauważali, że policjanci się szarpią, pomogli im – podkreślił Piwowarski.

Policja potwierdza, że jednym z zatrzymanych jest miejscowy radny.

źródło:

Zobacz więcej