Wicepremier Szydło jedzie „PiS-busem” przez Śląsk [WIDEO]

Wicepremier Beata Szydło zamieściła na Twitterze nagranie z trasy (fot. Twitter)

W ostatni weekend przed eurowyborami premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Beata Szydło wyruszyli „PiS-busami” w Polskę, aby przekonywać do głosowania na kandydatów PiS. W sobotę odwiedzają Śląsk. Wicepremier Szydło zamieściła na Twitterze nagranie z trasy, na którym występuje razem z Grzegorzem Tobiszewskim.

Sondaż: Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do europarlamentu

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w połowie maja, PiS mogłoby liczyć na 40,3 proc. głosów, a Koalicja Europejska na 38,5 proc....

zobacz więcej

Po pikniku patriotycznym w Katowicach, politycy wsiedli w „PiS-busy” i rozpoczęli trasę po Śląsku. Premier Morawiecki wyruszył do Będzina i Zawiercia, a wicepremier Szydło – do Rudy Śląskiej oraz Tychów.

„Dziś PiS-bus jest na Śląsku. Mam zaszczyt wspierać w kampanii wyborczej mojego przyjaciela Grzegorza Tobiszowskiego. Byłam szefem rządu, kiedy Grzegorz podjął się ogromnego wyzwania – reformy górnictwa. Dzisiaj jest sukces, górnictwo ma dobrą przyszłość. To jest zasługa Grzegorza Tobiszewskiego” – mówi wicepremier w nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

W niedzielę Prawo i Sprawiedliwość w Krakowie organizuje konwencję regionalną z udziałem Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło oraz Jarosława Kaczyńskiego. W połowie kwietnia rzeczniczka partii Beata Mazurek zapowiadała, że w ostatni weekend przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, PiS zorganizuje konwencję podsumowującą „to, co proponowaliśmy, co zrobiliśmy, jakie mamy plany na przyszłość”. Po zakończeniu wydarzenia, Morawiecki i Szydło mają odwiedzić „PiS-busami” woj. świętokrzyskie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

źródło:
Zobacz więcej