Sprawdź, gdzie jest twój pociąg. Portal dla pasażerów w nowej odsłonie

Nowa wersja portalu oferuje podróżnym m.in. śledzenie pociągów w czasie rzeczywistym (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)

PKP Polskie Linie Kolejowe uruchomiły nową wersję wyszukiwarki połączeń kolejowych. Oferuje ona podróżnym m.in. śledzenie pociągów w czasie rzeczywistym. Informacje są dostępne także dla osób niewidomych.

Wzrost gospodarki wciąż wyprzedza prognozy. Wstępne wyniki za pierwszy kwartał

4,6 proc. – według szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego o tyle wyższy był polski PKB w trzech pierwszych miesiącach 2019 r. niż w...

zobacz więcej

Jak informuje spółka, nową wersję wyszukiwarki połączeń kolejowych można znaleźć pod adresem https://portalpasazera.pl.

Według zapewnień operatora, wyszukiwarka ma nie tylko nową szatę graficzną i zapewnia szybsze działanie na przeglądarkach, ale pozwala m.in. na uzyskanie kompleksowych informacji na temat aktualnego rozkładu jazdy, połączeń i usług oferowanych w podróży. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, nawet na małych ekranach można wygodnie sprawdzić informacje dotyczące podróży.

Można zapisywać swoje ulubione relacje i mieć do nich dostęp bezpośrednio na głównej stronie serwisu. Z każdego poziomu działania dostępna jest funkcja „Znajdź pociąg”, dzięki której podróżny wybiera odjazdy i przyjazdy z danej stacji oraz godzinę. Wyszukiwarka umożliwia też śledzenie pociągów na mapie w czasie rzeczywistym.

Portal Pasażera ma także wersję angielskojęzyczną, a dla osób z dysfunkcją wzroku przygotowana została specjalna, kontrastowa wersja serwisu. Serwis jest w pełni obsługiwany przez programy czytające – spełnia wymogi unijne o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (WCAG).

Jeszcze w tym miesiącu PKP Polskie Linie Kolejowe udostępnią w Google Play oraz Apple Store nową aplikację mobilną z rozkładem jazdy pociągów o nazwie Portal Pasażera. Zastąpi ona aplikację Rozkład Kolejowy – poinformowało biuro prasowe spółki.

źródło:

Zobacz więcej