RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Pedofile” Sylwestra Latkowskiego już dziś na antenie TVP Info. Zobacz zwiastun

Jak tuszowano afery pedofilskie przed laty? Kim są wpływowi ludzie, którzy wykorzystywali dzieci? Dlaczego nie spotkała ich kara? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Sylwester Latkowski w swoim filmie „Pedofile”. Emisja w sobotę o godz. 21:50 w TVP Info. Zapraszamy.

Sekielski: Księża z naszego filmu współpracowali ze Służbą Bezpieczeństwa

– Przeglądałem archiwa Instytutu Pamięci Narodowej. Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, ks. Cybula oraz ks....

zobacz więcej

Dokument Sylwestra Latkowskiego „Pedofile” powstał na zlecenie TVP w 2005 roku. Jak uważa Latkowski, po jednorazowej emisji w TVP2 film „zakopał” w archiwum ówczesny prezes TVP Jan Dworak.

Reżyser w filmie przedstawił m.in. sprawę szajki pedofilów z Dworca Centralnego, którą policja rozbiła w 2002 roku. W niechlubny proceder wykorzystywania seksualnego chłopców zamieszani byli m.in. jeden z ministrów, wybitny reżyser i znany ksiądz.

Film szeroko przedstawia problem pedofilii. W dokumencie pojawiają się prominentne osoby z różnych środowisk – politycznego, artystycznego. Jak czytamy w opisie filmu, jest to materiał nie tylko o pedofilii, ale też „opowieść o niemocy i obojętności wobec tego przerażającego zjawiska”.

– Nie polowałem na konkretne osoby. W filmie wskazuję, iż w Polsce istnieje system przyzwolenia na pedofilię oraz brak systemu walki z tym zjawiskiem. Doszło do sytuacji, że to media ścigają pedofilii, a nie powołane do tego organa. Mój film to protest przeciwko braku działań powołanych do tego organów – mówił Latkowski w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego”.

źródło:
Zobacz więcej