Publicysta do Belki: Co pan zrobił dla walki z pedofilią? Nie kiwnął pan palcem

Marek Belka był premierem rządu SLD w latach 2004-2005 (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

„A Pan co zrobił jako premier, żeby walczyć z pedofilią? Gdy Pan rządził, ujawniliśmy we »Wprost«, gdzie wtedy pracowałem, wiele przypadków, ujawnił w tym czasie Sylwester Latkowski. I Pan nie kiwnął w tych sprawach palcem. A teraz wielki bohater. Dno!” – napisał na Twitterze publicysta Stanisław Janecki. Odniósł się w ten sposób do wpisu byłego premiera w rządzie SLD Marka Belki, który nawiązując do tematu pedofilii nazwał Jarosława Kaczyńskiego „symbolem krzywd i niesprawiedliwości”.

TVP Info wyemituje film „Pedofile” Sylwestra Latkowskiego

TVP Info pokaże film Sylwestra Latkowskiego „Pedofile” z 2005 r. Jak mówi reżyser, „film jest niewygodny dla każdej ze stron”. Sam miał usłyszeć,...

zobacz więcej

Belka napisał na Twitterze, że Kaczyński – którego nazwał „geniuszem zła” – wystraszył się dziecięcych bucików. To aluzja do przedmiotu, który przyniósł w czwartek do Sejmu Sławomir Nitras. „Symboli zakrzyczeć się nie da. To pan jest dziś symbolem krzywd i niesprawiedliwości. Nie będziemy wspierać. Będziemy przeszkadzać” – dodał były premier.

Wpis Belki spotkał się z wieloma krytycznymi komentarzami na Twitterze. „Masz Pan tupet, nie ma co”, „Tow Marku... Uspokójcie się”, „Pan był premierem równie długo. I czy to nie za pańskiego premierowania była afera pedofilska na Dworcu Centralnym?” – to tylko najbardziej delikatne z nich.

Publicysta Stanisław Janecki przypomniał, że w czasach sprawowania urzędu premiera przez Belkę doszło do ujawnienia wielu przypadków pedofilii przez tygodnik „Wprost”. Wtedy powstał również film „Pedofile” Sylwestra Latkowskiego z 2005 r., w którym opisano liczne przypadki przestępstw seksualnych na dzieciach, dokonywanych także przez bardzo znane osoby. Jak pisze Janecki, rząd Belki zachowywał się w te sprawie biernie.

Film „Pedofile” Latkowskiego zostanie wyemitowany w sobotę 18 maja o godz. 21.50 w TVP Info.

źródło:
Zobacz więcej