Premier: Trzeba postawić krzyżyk na listę PiS. Inaczej ktoś postawi krzyżyk na naszych reformach

– Gospodarcze osiągnięcia, reformy i zmiany rządu PiS wymagają kontynuacji; w wyborach do PE trzeba postawić krzyżyk na listę numer 4, listę PiS, bo inaczej ktoś może postawić krzyżyk na naszych reformach – podkreślił w piątek na konwencji PiS w Łodzi premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Inwestujemy w wiele działań związanych z innowacyjnością polskiej piłki

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił na konferencji w Warszawie plan rozwoju futbolu w Polsce. – Inwestujemy w wiele działań związanych z...

zobacz więcej

– W naszym społecznym modelu gospodarki nowoczesnej, otwartej i konkurencyjnej zmieniliśmy dużo. Dzisiaj możemy już powiedzieć – z niejaką dumą – że bardzo wiele rzeczy sprawdziło się i że mamy już doświadczenie – mówił Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Łodzi.

Pytał Polaków m.in., kiedy żyło im się lepiej, kiedy było łatwiej o pracę, kiedy płaca minimalna była znacząco wyższa, kiedy możliwości pracowników, negocjowania płac były lepsze i mocniejsze. – Teraz, za rządów PiS czy cztery lata temu? – dopytywał premier.

– Na te pytania trzeba sobie odpowiedzieć – wszyscy państwo i drodzy rodacy, bo tu też można uruchomić wyobraźnię, co jeszcze możemy zdziałać przez kolejne cztery lata, jeśli wyborcy nam zaufają. A o to prosimy – podkreślił szef rządu.

Jak wskazał, wszystkie gospodarcze osiągnięcia rządu PiS wymagają kontynuacji. – Wymagają tego, żebyśmy dalej mogli kontynuować nasze reformy, zmiany, prospołeczne reformy – mówił Morawiecki.

Premier przekonywał, że w wyborach liczy się każdy głos. – Ludzie uwierzyli w to cztery lata temu i każdy głos wtedy był na wagę złota, doprowadził do dobrej zmiany, którą dzisiaj państwo widzicie – powiedział szef rządu. Gdyby nie wygrana PiS w wyborach do parlamentu – jak dodał – nie byłoby programu Rodzina 500 plus, VAT dalej szedłby do kieszeni przestępców, nie byłoby trzynastej emerytury, CIT byłby wyższy, a PIT nie byłby obniżony.

Premier: nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

Premier Mateusz Morawiecki przed wylotem do Brukseli, gdzie w czwartek będzie mówił o ograniczeniu luki VAT i CIT, napisał na Twitterze: „Nie...

zobacz więcej

– Ktoś może sobie pomyśleć: „nie pójdę na wybory, będzie wszystko dobrze”. Nie będzie dobrze – trzeba postawić ten krzyżyk na listę numer 4 (lista PiS – PAP), bo inaczej ktoś może na tych naszych reformach postawić krzyżyk – oświadczył Morawiecki.

Premier odniósł się również do miejsca, w którym zorganizowano konwencję.

– Łódź jest w centrum Polski, przypomina mi słynną „ziemię obiecaną” Reymonta. Łódź dzisiaj znajduje się w innym położeniu i Łódź dzisiaj, po latach sponiewierania w okresie III RP, ma szansę na bycie prawdziwą ziemią obiecaną.

Ma szansę na szybki, bardzo dobry i zdrowy rozwój gospodarczy – powiedział Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Łodzi.

– Ma szansę być centrum multimodalnym, węzłem multimodalnym dla Polski i dla tej części Europy – dodał.

Morawiecki podkreślił, że Łódź staje się centrum innowacyjnego przemysłu, wzornictwa przemysłowego, kultury i jest stolicą filmu polskiego. Jak dodał, musi skorzystać z wielkich inwestycji infrastrukturalnych. Przekonywał, że inwestycje powinny być kierowane do miast, które najbardziej ucierpiały na transformacji. W tym kontekście wymienił inwestycje takie jak: zachodnia obwodnica Łodzi oraz autostrada A1.

Premier w Sejmie: apeluję żeby głosować za zaostrzeniem kar w sprawie pedofilii

zobacz więcej

– Wszystkie nowe inwestycje, które trafiają tutaj, trafiają bardzo często na świadome działania przyciągania tych inwestycji. Przyczyniamy się do tego, żeby bezrobocie w Łodzi było najniższe jakie było zarejestrowane w ciągu ostatnich 30 lat. To jest walka z tymi bolączkami, które Łódź zna aż za dobrze – z bezrobociem, z niskimi płacami, z brakiem zabezpieczeń społecznych. To są w dużym stopniu nasze osiągniecia, osiągnięcia pracowników, przedsiębiorców, bo działamy ręka w rękę – mówił premier.

– Tak jak szybko, sprawnie i zgodnie z prawem wdrażaliśmy nasze zamiany gospodarcze, społeczne, dotyczące innych dziedzin życia, tak nasi konkurenci polityczni szybko i też zgodnie z prawem mogą odwrócić naszą politykę społeczną, nie kontynuować prac związanych z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Mogą wszystko to z powrotem zmienić – podkreślił szef rządu.

Podczas swojego wystąpienia na konwencji szef rządu przypominał o niemieckich zbrodniach na terenie Łodzi podczas II wojny światowej i grabieniu mienia. – To mienie jest być może cały czas dzisiaj w jakichś niemieckich domach – zaznaczył.

Przypominał, że „mordowano młode dziewczęta i młodych chłopców”, ekspediowano do obozów koncentracyjnych, „wielu z nich tam wymordowano”.

Premier: Wybory określą drogę, którą pójdzie naród

– Najbliższe majowe wybory do europarlamentu i jesienne wybory do parlamentu krajowego określą, którą drogą pójdzie naród – podkreślił premier...

zobacz więcej

– To była działalność, która pozbawiła nas mienia, przyszłości, niepodległości, wolności, miliony osób pozbawiła również życia. To nie wymaga komentarza – powiedział premier.

Wspomniał też o dwustu tysiącach „naszych obywateli, którzy zostali zamordowani w getcie łódzkim”. – Czy śmierć ma jakąś cenę? Czy można w jakikolwiek sposób handlować prawdą historyczną? Nie można. Czy życie ludzkie w jakiś sposób możemy wycenić? – pytał.

– Dlatego dzisiaj, jeżeli ktoś mówi, że Polska ma komukolwiek wypłacić jakiekolwiek odszkodowania, to mówimy: nie ma naszej zgody na to – oświadczył Morawiecki, a sala zareagowała burzą braw na stojąco. – Nie ma naszej zgody i nie będzie. Tak długo nie będzie, jak będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość – dodał.

Zwracał uwagę, że „jeśli kiedykolwiek by do tego doszło, że zamieniony zostałby kat i ofiara, to urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”. – I dlatego nigdy na to nie pozwolimy – oświadczył szef rządu.

źródło:
Zobacz więcej