RAPORT

Kampania 2020

Jarosław Kaczyński: Ani purpura, ani Nobel, ani Oscar nie uchronią przed odpowiedzialnością za pedofilię

– Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie stwierdza: ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani światowa czy europejska sława nikogo nie uchroni przed odpowiedzialnością za zbrodnie pedofilii (...) Chcę wyraźnie powiedzieć: PiS jest gotowe poprzeć komisję, która będzie badać sprawę pedofilii, ale nie tylko w Kościele, tylko we wszystkich środowiskach – podkreślił w piątek na konwencji PiS w Łodzi prezes partii Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zapowiada zaostrzenie kar za pedofilię. „Nie będzie zawiasów”

– To my podjęliśmy walkę z pedofilią, wprowadziliśmy rejestr pedofilów. A kto się przeciwstawiał, krzyczał o wolności? Platforma Obywatelska –...

zobacz więcej

– W polityce, a w szczególności w kampaniach wyborczych, szczególnie tak ważnych jak ta, pewne rzeczy trzeba powtarzać. Trzeba przede wszystkim uświadamiać wszystkim, jaka jest stawka tej kampanii, tych wyborów i kolejnych wyborów, bo dopiero ta świadomość może prowadzić obywateli do decyzji, żeby pójść i decyzji także o tym, żeby głosować na Prawo i Sprawiedliwość – podkreślił Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS w Łodzi.

– My w tych wyborach możemy zrobić pierwszy krok, niezmiernie ważny krok, do tego, żeby się obronić przed różnymi niebezpieczeństwami – stwierdził prezes PiS.

Jednym z niebezpieczeństw, o których mówił Kaczyński, jest zagrożenie dla polskiej złotówki, która – jak zaznaczył – jest „swego rodzaju barierą i fortyfikacją” chroniącą naszą gospodarkę i gospodarstwa domowe. Zdaniem prezesa PiS wprowadzenie w Polsce euro, zniszczyłoby tę fortyfikację. – Polska gospodarka stałaby się bardzo nieodporna na wstrząsy zewnętrzne (...) Znaleźlibyśmy się w sferze bardzo powolnego rozwoju, można powiedzieć stagnacji – ocenił.

Kolejnym niebezpieczeństwem, na które wskazał Kaczyński, jest pozbawienie Polaków prawa do wychowywania dzieci i wnuków, a także ich „deprawowanie i demoralizowanie seksualizacją od najmłodszych lat”. – To jest kierunek, któremu musimy się przeciwstawić – podkreślił prezes PiS.

– Jesteśmy w większości, jak i większość Polaków, katolikami i popieramy Kościół, ale to oczywiście nie oznacza, że popieramy czy chcemy tolerować jakąkolwiek patologię w Kościele – mówił Kaczyński.

Jak zaznaczył, dziś toczy się pewna gra, w której „bezczelność i hipokryzja przekracza wszelkie granice”. – Próbuje się wmówić, że to my, formacja, która już od kilkunastu lat walczy, niemalże od początku swojego istnienia, o zaostrzenie tego wszystkiego, co ma służyć pedofilii. Że ta formacja jest za nią odpowiedzialna, i to w Kościele, tak jakbyśmy kontrolowali Kościół – mówił szef PiS, podkreślając, że to kłamstwo.

Kaczyński: Musimy bronić dzieci przed ich seksualizacją

– Żeby pary homoseksualne nie mogły eksperymentować dziećmi tzn. ich adoptować, żeby dzieci nie były przedmiotem eksperymentów, które są w...

zobacz więcej

Kaczyński dodał, że „byli tacy i są tacy, którzy bronili pedofilii”. – Oni są nawet bardzo łatwi do nazwania (...) to przede wszystkim partia Platforma Obywatelska i jej sojusznicy – dodał, wskazując na to, co się działo podczas czwartkowego głosowania w Sejmie.

– Nie poparli tej ustawy i żadne ich deklaracje, opowieści niczego tutaj nie są w stanie zmienić. Oni się zasłaniają komisją ds. zbadania kwestii pedofilii w Kościele – kontynuował. – Chcę wyraźnie powiedzieć: PiS jest gotowe poprzeć komisję, która będzie badać sprawę pedofilii, ale nie tylko w Kościele, tylko we wszystkich środowiskach – podkreślił. – Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie stwierdza: ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani światowa czy europejska sława nikogo nie uchroni przed odpowiedzialnością za zbrodnie pedofilii – mówił prezes PiS.

Jak dodał, „Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe poprzeć komisję, która będzie badać sprawę pedofilii, ale nie tylko w Kościele, ale we wszystkich środowiskach”.

Prezes PiS podkreślił, że kwestia tzw. przymusowej relokacji imigrantów, wiąże się bezpośrednio z kwestią bezpieczeństwa Polski. – Co się dzieje na zachód od naszych granic, to państwo wiecie. Nie chcę tego opowiadać, bo znów będą mówili, że mam jakieś uprzedzenia. A ja mówię po prostu o faktach. Faktach, którym się nie da zaprzeczyć – mówił.

Jarosław Kaczyński: To początek programu podnoszenia emerytur

Trzynasta emerytura to część i początek programu podnoszenia emerytur w Polsce wraz ze zwiększaniem się możliwości państwa – powiedział na...

zobacz więcej

– Czy chcecie państwo, żeby w Polsce były strefy, gdzie rządzi szariat? – pytał Kaczyński, a sala odpowiedziała chóralnie „Nie”. – No właśnie i sądzę, że w Polsce jest bardzo niewiele osób, które tego chcą. A jeśli chcemy tego uniknąć, co się musi stać? Musi zwyciężyć Prawo i Sprawiedliwość – oświadczył.

Prezes PiS przestrzegał, że jeśli PiS nie wygra, społeczne programy tego ugrupowania – 500 plus od lipca dla każdego dziecka, obniżony wiek emerytalny, trzynasta emerytura, wyprawka, bezpłatne leki, czy podwyżka najniższych płac – mogą być zagrożone.

– To wszystko, co uczyniliśmy, po to, by wszystkie grupy polskiego społeczeństwa żyły lepiej niż przedtem, to też będzie zagrożone – przekonywał Kaczyński.

– Koledzy z naszej partii czasem mówią – przecież oni (opozycja) 8 lat rządzili i nie dali (pieniędzy na programy społeczne – PAP). No ale oni nie mogli dać. Tak rządzili, że nie można było wtedy dać. Bo oni nie potrafią rządzić, a my potrafimy – przekonywał Kaczyński.

źródło:
Zobacz więcej