Nowe automaty do gier trafią do Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy posiada 31 działających salonów do gier na automatach (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Totalizator Sportowy kupuje nowe automaty do gier. – Została podpisana następna z umów na dostawę terminali EGM. Trwają obecnie negocjacje z kolejnymi dostawcami tych urządzeń – przekazała rzeczniczka prasowa Totalizatora Aida Bella.

MON podpisało umowę na pojazdy Jelcz dla zestawów Patriot

73 pojazdy Jelcz wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym zostaną dostarczone na potrzeby systemu Patriot dla Polski – poinformowało...

zobacz więcej

Podkreśliła, że „działania te są związane z zapowiadaną ostatnimi czasy przez prezesa Totalizatora Sportowego Olgierda Cieślika dywersyfikacją automatów w salonach gier na automatach”. – Chcemy, by gracze w naszych salonach mieli wybór najciekawszych dla nich maszyn i gier – przekazała.

Rzeczniczka nie przekazała, na jaką liczbę terminali EGM została podpisana umowa i z jaką firmą. – Więcej informacji będę mogła przekazać po zakończeniu postępowań i podpisaniu umów – poinformowała.

Totalizator Sportowy wprowadza gry na automatach w oparciu o znowelizowaną ustawę o grach hazardowych, realizując monopol państwa w tym zakresie. Spółka w ubiegłym roku ruszyła z salonami gier na automatach w ramach programu pilotażowego.

Biuro komunikacji i promocji resortu finansów przekazało na początku kwietnia br., że „Totalizator Sportowy posiada 31 działających salonów do gier na automatach” i „planuje zakup automatów w ramach procedury przetargowej”.

Na początku kwietnia Totalizator poinformował, że ponad 6 mld zł wyniosła ubiegłoroczna sprzedaż wszystkich produktów oferowanych przez spółkę; w 2017 r. było to 5,6 mld zł. Łączna wartość wszystkich wpłat do budżetu w ub.r. wyniosła ponad 2 mld zł.

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Nowela gruntownie zmieniła ustawę z 2009 r. oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Zgodnie z ustawą m.in. automatami do gier zarządza Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który jest spółką Skarbu Państwa.

źródło:

Zobacz więcej