RAPORT

Atak na Jana Pawła II

TVP Info wyemituje film „Pedofile” Sylwestra Latkowskiego

Film miał ujawnić prawdę o sprawie szajki pedofilów z Dworca Centralnego, którą policja rozbiła w 2002 r. (fot. Shutterstock/Sviatoslav Khimin)
Film miał ujawnić prawdę o sprawie szajki pedofilów z Dworca Centralnego, którą policja rozbiła w 2002 r. (fot. Shutterstock/Sviatoslav Khimin)

Najnowsze

Popularne

TVP Info pokaże film Sylwestra Latkowskiego „Pedofile” z 2005 r. Jak mówi reżyser, „film jest niewygodny dla każdej ze stron”. Sam miał usłyszeć, że obraz „już nigdy nie ujrzy światła dziennego”. Wcześniej o emisję materiału apelował do prezesa TVP Jacka Kurskiego sam Latkowski. Obraz będzie można obejrzeć w sobotę o godz. 21.50.

Aktorka oskarża Wajdę. „Popaprana wizja artystyczna”

„Miałam 14 lat, kiedy zmusił mnie do zagrania nago bardzo odważnej sceny erotycznej” – pisze o zmarłym reżyserze Andrzeju Wajdzie Paulina...

zobacz więcej

Film został wyprodukowany przez TVP w 2005 r. Jak uważa Latkowski, po jednorazowej emisji w TVP2 film „zakopał” w archiwum ówczesny prezes TVP Jan Dworak.

Film miał ujawnić prawdę o sprawie szajki pedofilów z Dworca Centralnego, którą policja rozbiła w 2002 r. Związek z procederem mieli mieć m.in. minister, wybitny reżyser i znany ksiądz – wszyscy zamieszani w proceder wykorzystywania seksualnego chłopców. Obraz opowiada o problemie pedofilii szeroko, pojawiają się tam prominentne osoby z różnych środowisk – politycznego, artystycznego. Jak czytamy w opisie filmu, jest to materiał nie tylko o pedofilii, ale też „opowieść o niemocy i obojętności wobec tego przerażającego zjawiska”.

– Nie polowałem na konkretne osoby. W filmie wskazuję, iż w Polsce istnieje system przyzwolenia na pedofilię oraz brak systemu walki z tym zjawiskiem. Doszło do sytuacji, że to media ścigają pedofilii, a nie powołane do tego organa. Mój film to protest przeciwko braku działań powołanych do tego organów – mówił Latkowski w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego”.

Film zostanie wyemitowany w TVP Info w sobotę 18 maja o godz. 21.50.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej