TVP zaprasza na II Festiwal Muzyki Tanecznej Kielce 2019

Prezes TVP Jacek Kurski podczas konferencji prasowej w siedzibie TVP w Warszawie, nt. organizacji II Festiwalu Muzyki Tanecznej Kielce 2019 (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Telewizja Polska zaprasza do Kielc na sierpniowy II Festiwal Muzyki Tanecznej. W piątek zaprezentowano jego program. Wydarzenie transmitowane będzie na antenie telewizyjnej Dwójki.

Rusza Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach. Największe hity polskich i zagranicznych gwiazd

Rusza Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach. Na scenie amfiteatru Kadzielnia wystąpią m.in. Akcent, Boys, Bayer Full i Weekend. Widzowie będą mogli...

zobacz więcej

II Festiwal Muzyki Tanecznej w Kielcach odbędzie się 10 i 11 sierpnia. Wśród ogłoszonych gwiazd znaleźli się m.in. Francesco Napoli, Fun Factory, Shaun Baker, Boys i zespół Bayer Full, który będzie świętować 35-lecie.

Podczas piątkowej konferencji prasowej prezes TVP Jacek Kurski przedstawił pierwszych wykonawców, którzy wystąpią w Kielcach. Francesco Napoli, Fun Factory i Shaun Baker to zagraniczne gwiazdy, wśród polskich są m.in. zespoły Boys i Bayer Full.

– Kiedy w 2017 r. zapowiedzieliśmy, że przygotujemy festiwal w Kielcach, zaczęliśmy szukać dla niego optymalnej formuły, wyboru gatunku muzycznego. Doszliśmy do wniosku, że brakuje w ofercie profesjonalnego festiwalu muzyki tanecznej – powiedział prezes TVP.

Do kontynuowania festiwalu przekonał go sukces imprezy z 2018 r. – Pierwszego dnia festiwal, mimo konkurencji meczu piłkarskiego Polska-Włochy, oglądało na żywo w Dwójce ponad 3 mln widzów. Niewiele gorszy był dzień następny. Ośmieleni sukcesem zeszłorocznego festiwalu, wraz z władzami Kielc, postanowiliśmy kontynuować ten format – dodał Kurski.

Prezes powiedział także, że w TVP przez całe lato, w każdy weekend, będzie można zobaczyć koncerty muzyki rozrywkowej, m.in. w ramach letniej trasy koncertowej Dwójki.

Prezydent Kielc Bogusław Wenta podkreślił, że festiwal jest niezwykle ważnym elementem promocji miasta i że dla niego bardzo istotne są akcenty lokalne. Jednym z nich będzie udział Kieleckiego Teatru Tańca. Wenta dodał, że już ruszyła przedsprzedaż biletów na wydarzenie.

Reżyser festiwalu Konrad Smuga powiedział, że pierwszy dzień wypełnią przede wszystkim przeboje polskiej muzyki tanecznej. Tego dnia zostanie również wybrany Najlepszy Polski Hit Taneczny 2019. Drugi dzień to przede wszystkim hity zagranicznej muzyki tanecznej z lat 80. i 90. Polskim akcentem tego dnia będzie koncert z okazji 35-lecia zespołu Bayer Full.

Marcin Miller z zespołu Boys zdradził, że podczas tego koncertu, wraz z wokalistą zespołu Sławomirem Świerzyńskim oraz Zenkiem Martyniukiem wykonają jeden z przebojów Bayer Full.

– Bardzo miło jest, że muzyka disco polo weszła na salony – dodał Miller.

Koncert poprowadzi Marek Sierocki.

źródło:
Zobacz więcej