Sportowiec umieścił w internecie chrześcijański wpis. Wyrzucono go z reprezentacji za „homofobię”

Folau miał być filarem reprezentacji w turnieju o Puchar Świata (fot. REUTERS/Toby Melville)

„Pijacy, homoseksualiści, cudzołożnicy, kłamcy, złodzieje, ateiści, bałwochwalcy. Piekło czeka na was. Pokutujcie! Tylko Jezus może was zbawić” – za taki wpis na Instagramie australijska federacja rugby zerwała kontrakt ze swoim czołowym zawodnikiem, Israelem Folau. Wpis nawiązujący do znanych cytatów z Pisma Świętego uznano za homofobiczny.

Partner Biedronia: Każdy homofob zostanie ukarany, z więzieniem włącznie

– Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z...

zobacz więcej

Folau miał być filarem reprezentacji w rozpoczynającym się 20 września 2019 r. w Japonii turnieju o Puchar Świata, a zawarta z nim w lutym czteroletnia umowa opiewała – według mediów – na sumę 4 mln dolarów australijskich (ponad 10,5 mln zł).

30-letni zawodnik jest praktykującym chrześcijaninem. W przeszłości krytykował legalizację małżeństw homoseksualnych przez parlament australijski, ale dopiero wspomniany wpis na Instagramie wywołał burzę dzieląc także samą reprezentację. Niektórzy koledzy z drużyny potępili go, ale inni stanęli w jego obronie.

Na początku maja chrześcijański sportowiec musiał stawić się przed komisją dyscyplinarną federacji. Mimo grożącej mu kary, nie odwołał swoich słów. 17 maja federacja postanowiła zerwać z nim kontrakt.

– Israel, poprzez swoje działania, nie pozostawił nam innego wyboru – oświadczyła dyrektor federalny federacji Raelene Castle, dodając, że decyzja była bolesna.

Wpis Israela Folau wprost nawiązuje do przestrogi św. Pawła Apostoła zawartej w Pierwszym Liście do Koryntian: „Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego”.

Wezwanie do pokuty pojawia się w wielu fragmentach Starego i Nowego Testamentu, także stwierdzenie, że „tylko Jezus może zbawić” wynika bezpośrednio z Biblii. – Nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni – powiedział, według Dziejów Apostolskich, św. Piotr Apostoł, pierwszy Papież.

źródło:
Zobacz więcej