MSZ: Zwrot wraku Tu-154M wśród tematów rozmowy Czaputowicza z Ławrowem

O spotkaniu szefów resortów dyplomacji: Polski i Rosji na marginesie sesji Komitetu Ministrów Rady Europy w Helsinkach poinformowało polskie MSZ (fot. arch.PAP/Atilgan Ozdil / Anadolu Agency)

Zwrot wraku Tu-154M, sytuacja międzynarodowa, w tym sytuacja na Ukrainie oraz polskie przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, były tematami piątkowej rozmowy ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem – poinformowało polskie MSZ.

Brytyjczycy zbadali szczątki wraku tupolewa. „Na większości trotyl”

Brytyjskie laboratorium Forensic Explosives Laboratory na zlecenie Prokuratury Krajowej badało, czy w próbkach pobranych z samolotu Tu-154M, który...

zobacz więcej

O spotkaniu szefów resortów dyplomacji Polski i Rosji na marginesie sesji Komitetu Ministrów Rady Europy w Helsinkach poinformowało polskie MSZ na Twitterze.

Jak przekazano, wśród tematów rozmów znalazły się: kwestia zwrotu wraku Tu-154M, sytuacja międzynarodowa, w tym sytuacja na Ukrainie oraz polskie przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Jak podaje MSZ, Czaputowicz i Ławrow zgodzili się, że istotnym dla zakończenia śledztw polskiego i rosyjskiego jest zapewnienie równego dostępu obu stronom do wraku Tu-154M. Ławrow zapewnił przy tym o gotowości współpracy w ramach międzynarodowej pomocy prawnej.

źródło:

Zobacz więcej