Hübner do Halickiego: Oddaj pan wiadukt! Konflikt kandydatów KE

Danuta Hübner skarży się, że jej materiały wyborcze zdjął jej kolega z tej samej listy (fot. tt/@danutahuebner)

„Proszę ponownie zawiesić mój banner” – zaapelowała publicznie kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego z Warszawy, Danuta Hübner. Adresatem żądania jest jej kolega z listy wyborczej Andrzej Halicki. „Sukces w polityce, szczególnie europejskiej, można osiągnąć jedynie uczciwością” – podkreśliła Hübner.

Chodzi o banner zawieszony na kładce pieszo-rowerowej nad warszawską ulicą Przemysława Gintrowskiego w pobliżu tzw. Mordoru, gdzie mieści się wiele firm. Ich pracownicy między innymi tędy zmierzają do swoich biur.

Danuta Hübner opatrzyła zamieszczony na Twitterze apel zdjęciami, które mają dokumentować fakt usunięcia jej materiałów i zastąpienia ich materiałami Halickiego.

Zdaniem lidera Wiosny – konkurencyjnej w stosunku do Koalicji Europejskiej – postępek Halickiego to „rozbijanie jedności opozycji”. Danuta Hübner podała dalej tweet szefa rywalizującej partii. Sytuacji nie omieszkali skomentować zarówno zwolennicy Koalicji Europejskiej, jak i inni internauci

Zachowanie polityka PO skomentował też ruch Miasto Jest Nasze. W tweecie napisano: „Halicki to jeden z najgorszych polityków dla Warszawy. Zero zdziwienia”. Po jakimś czasie tweet został jednak usunięty.

Samo kandydowanie byłej unijnej komisarz jeszcze niedawno nie było pewne. Hübner twierdziła, że „nie mogła przyjąć oferty, którą złożył jej przewodniczący Platformy Obywatelskiej”. – To było czwarte miejsce na liście warszawskiej. Pomyślałam sobie, że nie chcę uczestniczyć z czwartego miejscach w tej bardzo takiej trudnej walce, która, myślę, będzie się toczyła. Pomyślałam sobie, że mogę pracować w Europie, dla Europy, dla Polski w Europie także w różnych innych miejscach – twierdziła.

Ostatecznie jednak Danuta Hübner przyjęła ofertę Grzegorza Schetyny. Kandyduje, jak jej zaproponowano, z czwartego miejsca, zaś Andrzej Halicki z drugiego.

źródło:
Zobacz więcej