RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Minister kultury o produkcji TVP: Film o mądrym, pozytywistycznym dziedzictwie II RP

„Wczoraj, późnym wieczorem w TVP oglądałem film Anny Ferens »Rzeczpospolita – reaktywacja« o mądrym, pozytywistycznym dziedzictwie II RP” – napisał na Twitterze minister kultury Piotr Gliński. „Jako szeregowy telewidz” zwrócił się z prośbą do Jacka Kurskiego „o konieczną powtórkę w czasie najlepszej oglądalności”.

„Rzeczpospolita - Reaktywacja”. Dokument Anny Ferens w TVP

W środę o godz. 22.45 w TVP1 wyemitowany zostanie dokument Anny Ferens pt. „Rzeczpospolita - Reaktywacja”. Film opowiada o odbudowie Polski po...

zobacz więcej

„Rzeczpospolita – Reaktywacja” opowiada o odbudowie Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. i pokazuje energię, która wyzwoliła się wówczas w Polsce, zarówno wśród intelektualnych elit jak i zwykłych ludzi.

Bohaterami dokumentu są wynalazcy, naukowcy i ekonomiści, których myśli i osiągnięcia przyczyniły się do rozwoju Polski w okresie międzywojennym.

W filmie występują potomkowie, często nieznanych, bohaterów 20-lecia oraz historycy z Polski, USA i Francji m.in. prof. Wacław Szybalski z Madison, prof. Donald Pienkos z Milwaukee, prof. Dominic Pacyga z Chicago i dr Christophe Laforest z Paryża.

Minister kultury Piotr Gliński ocenił, że film Anny Ferens opowiada „o mądrym, pozytywistycznym dziedzictwie II RP”.

Szef resortu zwrócił się do prezesa TVP z prośbą, aby dokument został powtórzony „w czasie najlepszej oglądalności”.

źródło:
Zobacz więcej