MON podpisało umowę na pojazdy Jelcz dla zestawów Patriot

Wartość umowy podpisanej w piątek przez Inspektorat Uzbrojenia ze spółką Jelcz to blisko 171 mln zł (fot. arch.PAP/Maciej Kulczyński, zdjęcie ilustracyjne)

73 pojazdy Jelcz wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym zostaną dostarczone na potrzeby systemu Patriot dla Polski – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Wartość umowy podpisanej przez Inspektorat Uzbrojenia ze spółką Jelcz to blisko 171 mln zł.

Elementy systemu Patriot powstaną w Polsce. Podpisano kolejne umowy

Produkcję elementów wyrzutni i pocisków PAC-3 MSE oraz ich testy w Polsce przewidują umowy offsetowe podpisane między Polską Grupą Zbrojeniową a...

zobacz więcej

Podpisanie umowy z firmą Jelcz zapowiadał minister obrony Mariusz Błaszczak. „Angażujemy polski przemysł zbrojeniowy w największy kontrakt w historii naszego kraju. Dziś zawarta zostanie umowa na dostawę pojazdów Jelcz w sześciu wersjach dla systemu IBCS/Patriot, który kupiliśmy w marcu zeszłego roku. Program Wisła jest konsekwentnie realizowany przez MON” – napisał Błaszczak na Twitterze.

Umowę wartości 4,75 mld dolarów (16,6 mld zł) w pierwszej z dwóch planowanych faz programu Wisła podpisano pod koniec marca zeszłego roku.

Zgodnie z kontraktem Polska ma otrzymać dwie baterie, na które złożą się m. in. po cztery radary i stanowiska kierowania ogniem, sześć stanowisk kierowania i dowodzenia, 16 wyrzutni, 208 pocisków, wyposażenie techniczne, pakiet logistyczny i szkolenia. 700 mln zł ma trafić do polskich zakładów zaangażowanych w program.

źródło:

Zobacz więcej