Bawił, choć sam był ponurakiem. Odszedł najsłynniejszy kot świata

Grumpy Cat zasłynął w 2012 roku za sprawą memów (fot. Bruce Glikas/FilmMagic)

Grumpy Cat – wywoływał u milionów ludzi uśmiech, choć sam był ponurakiem. To właśnie posępna mina stała się jego znakiem rozpoznawczym. Niestety – jak poinformowała właścicielka najsłynniejszego kota na świecie – Grumpy Cat nie żyje.

Jarosław Kaczyński: Mam dobrą kocicę i złego kota. Obrażają się, jak mnie dłużej nie ma

– Mam taką życiową sytuację i taki sposób życia, że psa nie mogę mieć, bo go trzeba wyprowadzać. Mam dwa koty, kotkę Fionę i kocura Czarusia....

zobacz więcej

Tardar Sauce, kotka powszechnie znana jako Grumpy Cat, zyskała sławę w 2012 r. za sprawą memów, okraszonych wizerunkiem niezadowolonego kota i cynicznymi komentarzami. Grumpy Cat zyskał ponad 8 mln fanów na Facebooku i ponad 2 mln na Instagramie, stając się prawdziwym kocim celebrytą.

Właścicielka Grumpy Cat, Tabatha Bundesen, szybko przekuła jego posępną minę w radosny i lukratywny biznes. Na fali internetowej popularności pojawiły się kolejne projekty, książki, filmy i gadżety, a także kontrakty reklamowe.

– Wiedzieliśmy, że to niezwykła kotka, wyjątkowa, ale nie wiedzieliśmy, jak bardzo – wspomniała w jednym z wywiadów Bundesen. – To naprawdę niesamowite, że Grumpy Cat może wywoływać tak wiele radości u tak wielu ludzi – a przecież ona jest kotem – dodała.

Informacją o odejściu Grumpy Cat właściciele kotki podzielili się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Pomimo troskliwej opieki ze strony najlepszych specjalistów, jak również jej kochającej rodziny, komplikacje wynikające z niedawnej infekcji dróg moczowych sprawiły, że niewydolność stała się zbyt trudna do pokonania” – czytamy w oświadczeniu.

„Poza tym, że była członkiem naszej rodziny, pomogła milionom ludzi na całym świecie się uśmiechać – nawet, gdy czasy były trudne” – czytamy dalej.

źródło:

Zobacz więcej