RAPORT

Kampania 2020

Media: Iker Casillas zakończył piłkarską karierę. Jednak bramkarz zaprzecza

Iker Casillas miał atak serca podczas treningu (fot. PAP/EPA/RUI FARINHA)

Słynny hiszpański bramkarz Iker Casillas zakończył piłkarską karierę – poinformował portugalski dziennik „O Jogo”, a media podchwyciły tę informację. Jednak sam zainteresowany za pośrednictwem Twittera wszystkiemu zaprzeczył. 37-letni zawodnik FC Porto 1 maja miał atak serca podczas treningu i spędził pięć dni w szpitalu. Według mediów czuje się dobrze.

„Emerytura, nadejdzie taki dzień, w którym będę musiał przejść na emeryturę. Pozwólcie mi ogłosić tę wiadomość, gdy nadejdzie ten moment. Na razie spokój. Wczoraj miałem spotkanie z doktorem Felipe Macedo. Wszystko jest bardzo dobrze. To wspaniała wiadomość, którą chciałem podzielić się z wami wszystkimi” – napisał na Twitterze hiszpański bramkarz.

„O Jogo” informował, że choć Casillas nie będzie już brał udziału w meczach, pozostanie w Porto w innym charakterze. Jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2019/2020.

Iker Casillas miał zawał serca. Klub FC Porto wydał oświadczenie

Znany hiszpański bramkarz Iker Casillas, który broni barw FC Porto, miał atak serca – poinformowały portugalskie media. Życiu prawie 38-letniego...

zobacz więcej

Hiszpan 1 maja źle się poczuł podczas treningu i został przewieziony do szpitala. Sytuację szybko opanowano, ale i tak zatrzymano go w placówce na kilka dni. Opuścił ją 6 maja i wówczas mówił, że nie podjął jeszcze decyzji o swojej przyszłości, ale tak czy inaczej czeka go „kilkutygodniowa, może kilkumiesięczna przerwa”.

Kontynuowanie sportowej kariery odradzał mu m.in. inny słynny bramkarz, były zawodnik Barcelony Victor Valdes. „Twoje serce nadal bije dla dobra tych, którzy marzą o osiągnięciu tego, co Tobie się udało. Jako przyjaciel i rywal z minionych lat zachęcam Cię, abyś znów stał się tym białym lwem, ale tym razem już za linią boczną” – napisał Valdes na Instagramie.

Większość kariery Casillas, który w poniedziałek skończy 38 lat, spędził w Realu Madryt. Grał w tym klubie w latach 1999-2015. Triumfował m.in. pięć razy w ekstraklasie i trzykrotnie w Lidze Mistrzów.

Z drużyną narodową wygrał mundial w 2010 r. oraz wywalczył mistrzostwo Europy w 2008 r. i 2012 r.

źródło:
Zobacz więcej