Amfetamina zamiast proszku do prania. Policja złapała kurierów

– Policja zatrzymała trzy osoby wracające samochodem z Holandii – mówi portalowi tvp.info rzecznik warmińsko-mazurskiej policji kom. Krzysztof Wasyńczuk. To dwóch mężczyzn i kobieta. Ich podróż wyglądała jak wypad znajomych za granicę. Jednak z wycieczki przywieźli ze sobą 9 kg amfetaminy. Narkotyki ukryto w pudełku pod proszku do prania.

Chuligani z Torcidy zamieszani w przemyt i handel znacznymi ilościami narkotyków

Kibole z Torcidy – chuligańskiej bojówki Górnika Zabrze, współpracowali z narkotykowym gangiem Arkadiusza Ł. ps. „Mały”. Ich rolą było zastraszanie...

zobacz więcej

Na trop podejrzanych natrafili iławscy policjanci operacyjni. – Pozyskali wiedzę, że dwóch mężczyzn i kobieta podróżujący z Holandii może przewozić narkotyki – wyjaśnia nam mł. asp. Joanna Kwiatkowska z Komenda Powiatowa Policji w Iławie.

Kiedy opel wjechał do ich powiatu, zatrzymali go do kontroli. Wszystko wyglądało, jakby trójka znajomych wracała z krótkiego zagranicznego wypadu. Jednak podczas przeszukania w bagażniku policjanci natknęli się na pudełko z proszkiem do prania. Ale biała substancja okazała się amfetaminą.

35-latek siedzący za kierownicą winę wziął na siebie. Mimo tego także jadąca z nim 28–latka usłyszała zarzut przewozu wewnątrzwspólnotowego narkotyków.

Z uwagi na znaczną ilość przemycanego towaru mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. Z całej trójki tylko on trafił do aresztu.

Natomiast ich 38-letni kompan, przy którym funkcjonariusze znaleźli niewielką ilość marihuany, usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Dostał policyjny dozór i nie może opuszczać kraju. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej