Batalion piechoty górskiej Podhalańczyków powstanie w Nowym Sączu

Minister Mariusz Błaszczak uważa, że Wojsko Polskie musi być liczniejsze (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

W Nowym Sączu zostanie powołany batalion piechoty górskiej wchodzący w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich – zapowiedział Mariusz Błaszczak. Minister obrony wraz z wicepremier Beatą Szydło wzięli udział w konferencji prasowej, dotyczącej rozwijania potencjału Sił Zbrojnych RP na Sądecczyźnie.

Błaszczak: Mamy już ponad 20 tys. żołnierzy obrony terytorialnej

Liczebność Wojsk Obrony Terytorialnej przekroczyła już 20 tys. żołnierzy – poinformował w Gliwicach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak....

zobacz więcej

Wicepremier Szydło dziękowała za inicjatywę stowarzyszeniu Sądeczanin, które zbierało podpisy za ulokowaniem w Nowym Sączu jednostki wojska. Zapewniła, że rząd PiS działa na rzecz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i wsłuchuje się w głos obywateli.

Błaszczak przypomniał kontrakty na sprzęt i uzbrojenie, w tym na śmigłowce, artylerię rakietową czy system obrony powietrznej. Dodał, że Wojsko Polskie musi być też liczniejsze.

Powiedział, że obecny rząd odbudowuje infrastrukturę uszczuplaną za poprzedniej koalicji i przypomniał decyzję o sformowaniu nowej dywizji z siedzibą na wschód od Wisły. Podczas wystąpienia, w którym wzięli udział samorządowcy z Sądeczyzny i żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, nie podano daty sformowania ani liczebności nowego batalionu.

źródło:

Zobacz więcej