Donald Trump ułaskawił byłego magnata prasowego Conrada Blacka

Black jest autorem biografii Trumpa (fot. REUTERS/Carlo Allegri)

Prezydent Donald Trump ułaskawił byłego magnata prasowego Conrada Blacka skazanego w 2007 r. w USA za oszustwa i utrudnianie wymiaru sprawiedliwości. Black jest autorem pochlebnej dla Trumpa jego biografii.

Spotkanie Trump – Orban. Prezydent USA pochwalił sojusznika. „Jest trochę jak ja”

Premier Węgier Viktor Orban złożył wizytę w Białym Domu. Prezydent USA Donald Trump pochwalił gościa za jego zaangażowanie w ochronę bezpieczeństwa...

zobacz więcej

Jak oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders, Black, znany również jako lord Black de Crossharbour, dokonał „istotnego wkładu w biznes, w myśl polityczną i historyczną”.

Urodzony w Kanadzie i posiadający brytyjskie obywatelstwo 74-letni Black jest znanym zwolennikiem Trumpa, którego nazywa swoim przyjacielem. W 2018 r. opublikował jego biografię „Donald Trump: prezydent jak nikt inny” („Donald Trump: A President Like No Other”).

W latach 90. Black stał na czele imperium prasowego Hollinger Inc., do którego należały takie dzienniki, jak brytyjski „Daily Telegraph”, izraelski „Jerusalem Post”, amerykański „Chicago Sun-Times” i kanadyjski „National Post”.

W 2007 r. został uznany winnym przywłaszczenia milionów dolarów ze sprzedaży niektórych tytułów prasowych i skazany na karę więzienia.

źródło:

Zobacz więcej