Żona dyktatora oskarżona o pobicie gosposi

56-letnia Grace Mugabe i jej 95-letni mąż Robert Mugabe (fot. REUTERS/Siphiwe Sibeko)

Grace Mugabe, żona byłego prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabe, została pozwana przez gosposię. Kobieta zarzuca byłej pierwszej damie, że została przez nią pobita.

Mugabe wraca z leczenia. Poważny stan b. prezydenta Zimbabwe

Były prezydent Zimbabwe, 94-letni obecnie Robert Mugabe jest od dwóch miesięcy leczony w Singapurze i nie może samodzielnie chodzić. W przyszłym...

zobacz więcej

Shupikai Chiroodza złożyła w sądzie w stolicy Zimbabwe Harare pozew przeciwko Grace Mugabe. Twierdzi, że została pobita przez pracodawczynię. Do incydentu miało dojść w marcu 2017 r., kilka miesięcy przed pozbawieniem urzędu jej męża, który rządził krajem najpierw jako premier a potem prezydent przez ponad 37 lat.

Chiroodza, która była zatrudniona w prywatnej posiadłości prezydenta, miała być pobita z zemsty za go, że Robert Mugabe podarował jej gotówkę jako prezent ślubny. W maju 2017 r. gospodyni domowa została zwolniona z pracy, co – jak podejrzewa – również miało z tym związek.

56-letnia Grace Mugabe, nazywana „Gucci Grace” ze względu na uwielbienie dla zbytku, ma założoną podobną sprawę w RPA. Południowoafrykańska modelka Gabriella Engels oskarżyła żonę Mugabego o to, że zaatakowała ją w hotelu w Johanesburgu w sierpniu w 2017 r. za to, że imprezowała z synami pierwszej damy, Robertem Peterem juniorem i Chatungą Bellarminem.


źródło:
Zobacz więcej